Ekologická výchova - aktuality

"Pomozme dětem na vlatní nohy!" je nový projekt pro školy a rodiče v Mladé Boleslavi

"Pomozme dětem na vlatní nohy!" je nový projekt pro školy a rodiče v Mladé Boleslavi

V listopadu 2019 odstartoval na pěti základních a třech středních školách v Mladé Boleslavi projekt, jehož cílem je vysvobodit co nejvíc dětí z rodičovského dovážení do školy pohodlným "Mama-Taxi" a postavit je na vlastní nohy. Podle WHO i národních průzkumů je to ten nejjednodušší způsob, jak pomoci zajistit dětem dostatek pohybu a pobytu venku. Přestože mnoho dětí sportuje, pouze 20% z nich naplňuje požadavek zdravého vývoje: 60 minut aktivního pohybu každý den v týdnu. Číst dál »

Aktivity pro školy Mladoboleslavska ke Dni Země 2015

V pondělí 16.2.2015 odpoledne se uskutečnily dvě informační schůzky pro pedagogy (pro 1. a pro druhý stupeň a SŠ zvlášť), na kterých získali kompletní informace a metodické materiály k letošním aktivitám, které připravilo Ekocentrum Zahrada k tématu "Skryté spouvislosti". Číst dál »

Dvojice soutěží pro základní a střední školy Mladoboleslavska

Datum akce: 17. únor 2014 - 26. duben 2014
letáček akce

Vážení pedagogové, rodičové, studenti a žáci základních a středních škol Mladoboleslavska,
podobně jako v předešlých letech jsme pro Vás připravili ve formě soutěže o hodnotné výhry aktivity k tématu letošního Zeměfestu. Tématem letošních školních aktivit i Zeměfestu je poznávání příběhů věcí - odkud, z čeho a jak se vyrábějí ty nejběžnější věci, bez kterých si svůj život nedokážeme představit.

PRAVIDLA, ZÁZNAMOVÉ ARCHY A DALŠÍ MATERIÁLY K OBOU SOUTĚŽÍM NAJDETE TÉŽ V PŘÍLOHÁCH KE STAŽENÍ!

 

Proč „příběhy věcí“? Číst dál »

Exkurze do lesních MŠ

Datum akce: 20. říjen 2013

Inspirativní celodenní exkurze Ekocentra Zahrada do lesní MŠ Šárynka (včetně činnosti dětí) a do areálu MŠ Semínko v Toulcově dvoře pro rodiče a pedagogy předškolních dětí. V ceně 450Kč je zahrnuta doprava a příspěvek navštíveným zařízením, cestovní oběd a pití nutno vzít vlastní, oblečení a obuv do každého počasí. Uzávěrka přihlášek je 15.10., kapacita je omezena.
450Kč.

Odjezd z MB v 7:30, návrat do 15:30, podrobné informace dostanou přihlášení e-mailem.

Kontaktní osoba: Honza Cindr, Ekocentrum Zahrada

Co ví malý Indián?

Datum akce: 6. říjen 2013 - 10. říjen 2013
Co ví malý Indián?

Příběh o malé indiánské holčičce Tate Wetu a jejím indiánském způsobu života prožívají v týdnu od 7. do 11. října stovky dětí z mateřských škol a nejnižších ročníků základních škol z Mladoboleslavska. Akci s názvem "Co ví malý Indián?" připravilo Ekocentrum Zahrada DDM, které v čase rekonstrukce areálu ekocentra působí přechodně na Pavilonu DDM za Májem. Číst dál »

Nové interaktivní tabulky ke zvířatům v miniZOO

S příchodem jara se v maldoboleslavské miniZOO objevily u zvířat nové cedulky - výsledek více než roční práce peodagogů ekocentra a dětí z chovatelských kroužků.

Nové cedulky upoutají nejen svým výtvarným provedením a stručnými texty  obrázky, ale především umožní otestovat vlastní znalosti: jednoduchou mechanickou formou nutí návštěvníky k přemýšlení a získání odpovědí na otázky z líce informačních tabulek. Číst dál »

„Jedete v tom taky?“ Výsledky unikátního průzkumu jak mladoboleslavské děti tráví volný čas a cestují do školy

Jedete v tom taky?

Vloni na jaře proběhl na Mladoboleslavsku rozsáhlý průzkum. Rodiče dětí ze 17 základních a středních škol, zapojených do Soutěže o zelenou koloběžku, mohli vyplnit dotazník, jakým způsobem jejich děti tráví svůj volný čas a jak se dopravují do školy. Rozdáno bylo 6000 dotazníků, více než polovina rodičů (3008) využila možnost vyjádřit svůj názor. Řešitelé průzkumu z mladoboleslavského Ekocentra Zahrada výsledky zpracovali do podoby komentovaných grafů, které si budou moci zájemci poprvé prohlédnout na letošním Zeměfestu. Číst dál »

Velká hra o ceny spěje do finále

Obrázek převzatý z publikace Ekoškolky a lesní mateřské školy, MŽP 2010

Od konce října loňského roku se snaží 18 mateřských škol, školních družin a tříd prvního stupně ZŠ z Mladoboleslavska uspět v pětiměsíční Velké hře o ceny. Tu vyhlásilo mladoboleslavské Ekocentrum Zahrada ve snaze motivovat děti a jejich učitele i rodiče, aby trávili co nejvíce času venku. Číst dál »

seminář NEJKRÁSNĚJŠÍ SLOVA PRO VAŠE DĚTI

Datum akce: 23. březen 2013
Nejkrásnější slova pro vaše děti

Dovolte nám, abychom vás pozvali na zajímavý seminář Nejkrásnější slova pro vaše děti v rámci projektu SLOVA MĚNÍ SVĚT, který se bude konat v sobotu 23. března od 8 do 17:30. Seminář je vhodný pro rodiče, pedagogy, lidi, kteří často komunikují s dětmi a vůbec pro všechny, kteří mluví, neboť nám předloží návod jak vědomě používat svá slova, jak neubližovat dětem a jak pro své děti a se svými dětmi tvořit novou zemi pomocí příběhů, písní a říkadel.

Náplní semináře budou čtyři témata: Číst dál »

VYHLÁŠENA SOUTĚŽ PRO ŠKOLNÍ TÝMY: „Cítíš se v přírodě jako doma? Ukaž, co umíš!“

Datum akce: 12. duben 2013
letáček akce

Letošní Týden Země Mladoboleslavska a celoroční téma „A co děti! Mají si kde hrát?“ směřuje většinou aktivit především na MŠ a nižší ročníky 1.stupně ZŠ. Přesto nechceme ošidit ani ostatní a pro žáky 5.-9. ročníků ZŠ a studenty SŠ jsme připravili netradiční soutěž.

„Cítíš se v přírodě jako doma? Ukaž, co umíš!“ je výzva pro tříčlenné školní týmy (každá škola smí postavit nejvýše tři soutěžní týmy). Číst dál »