VYHLÁŠENA SOUTĚŽ PRO ŠKOLNÍ TÝMY: „Cítíš se v přírodě jako doma? Ukaž, co umíš!“

Datum akce: 13. duben 2013
letáček akce

Letošní Týden Země Mladoboleslavska a celoroční téma „A co děti! Mají si kde hrát?“ směřuje většinou aktivit především na MŠ a nižší ročníky 1.stupně ZŠ. Přesto nechceme ošidit ani ostatní a pro žáky 5.-9. ročníků ZŠ a studenty SŠ jsme připravili netradiční soutěž.

„Cítíš se v přírodě jako doma? Ukaž, co umíš!“ je výzva pro tříčlenné školní týmy (každá škola smí postavit nejvýše tři soutěžní týmy).

Soutěž tentokrát nemá žádné školní kolo ani předchozí školní aktivity a uskuteční se pouze v jediném odpoledni v sobotu 13.dubna na Zeměfestu, tentokrát ale na Krásné louce. Smyslem ryze praktické soutěže je ukázat, že ekologická výchova může být i velmi akční – týmy prokážou své dovednosti a znalosti v orientaci, zacházení s ohněm, tábornickém zpracování dřeva, pohybu v přírodě a praktických znalostech přírody.

Věříme, že toto pojetí bude pro žáky a studenty atraktivní a vyšlete svůj školní tým (či týmy) otestovat své znalosti a dovednosti a odnést si hodnotné ceny, připravené pro všechny soutěžící. Naším cílem je – i na základě loňského průzkumu toho, jak naše děti tráví svůj volný čas – dostat je co nejvíc ven a ukázat jim atraktivitu outdoorových aktivit.

Uzávěrka přihlášek je ve středu 27.3. v 16 hod., podrobné propozice, přihlášku i motivační leták najdete v příloze.

Boleslavským školám jsme tuto informaci zaslali mailem i poštou s vytištěnými plakátky, pro sestavení týmu a přihlášky se proto můžete obracet přímo na vedení školy.

Za Ekocentrum Zahrada Honza Cindr (tel.326329113).