volné kapacity v kroužcích

Klub Motýlci

Vážení rodiče, milé děti,

v pondělí 4. září byl spuštěn rezervační systém pro přihlašování do kroužků a klubů v Domě dětí a mládeže, tedy i v Ekocentru Zahrada.

Zájem o naše chovatelské kroužky předčil veškerá naše očekávání, proto jsme se rozhodli otevřít ještě jeden kroužek Mladý chovatel III., který bude probíhat v pondělí v našem Ekocentru. Pokud tedy máte o chovatelský kroužek (děti 8 - 15 let) zájem, neváhejte a přihlaste se zde: Kroužky a kluby - Dům dětí a mládeže "Na Výstavišti" (ddm-mb.cz) Číst dál »

Maker Faire - květinový swap a workshop Netřeskové minizahrádky - Pluhárna

Datum akce: 23. září 2023
minizahrádka

Vážení milovníci rostlin, kytek, zahradničení, Číst dál »

Podzimní květinový swap

Datum akce: 15. září 2023
swap

Máte doma přebytečné rostliny na rozdání nebo na výměnu? Sklidili jste semínka a chcete se o ně podělit? Množíte si rostliny a nemáte je komu darovat? Právě vám (a i dalším zájemcům o pěstování rostlin) nabízíme již tradiční zahradní výměnnou akci – Květinový swap, která funguje na principu přinesu – odnesu. Začínáme ve 14:00, konec v 17:00 hodin. Číst dál »

Celozávodní dovolená - uzavření areálu Ekocentra pro veřejnost

dovolená

Vážení návštěvníci,

dovolujeme si vás upozornit, že Ekocentrum Zahrada bude pro veřejnost zcela uzavřeno v době od pondělí 24.7. do pondělí 7.8. (celozávodní dovolená)

 

Děkujeme za pochopení,

tým Ekocentra Zahrada

Aktuality z Ekocentra - červen

DDM slaví!

Milí návštěvníci, srdečně vás zveme na naše akce:

30. května 2023, 17:00 – 19:30 hodin, workshop Sashiko mending – oprav si své gatě Číst dál »

Den otevřených úlů

Den otevřených úlů

U příležitosti Mezinárodního dne včel uspořádal náš včelařský kroužek odpolední akci - Den otevřených úlů. Na čtvrtek 18. května 2023 připravili malí včelaři několik stanovišť, představujících zajímavosti ze života včel. A tak si návštěvníci, kterých dorazilo během odpoledne bezmála šedesát, mohli vyzkoušet včelařský kvíz, fotohádanky, vzít si na ruku a prohlédnout si včelího kluka - trubce nebo ochutnat medomáslo, naši oblíbenou pochoutku. Odborným garantem a poradcem byl pan PhMgr. Josef Jampílek, dlouholetý a velmi zkušený včelař, kterému moc děkujeme za podporu a pomoc. Číst dál »

Večerní výprava za netopýry

Večerní výprava za netopýry

V pátek 5. května 2023 proběhla večerní výprava za netopýry pro děti z našich kroužků. V rámci projektu Netopýří výzkumníci jsme si zapůjčili od ČSOP Klenice tři ultrazvukové detektory, s nimiž jsme se vydali po netopýrech pátrat. Sešlo se nás celkem 21 - dětí a rodičů. Počasí nám přálo, bylo teplo a bezvětrno. Číst dál »

Den Země pro základní školu v Bělé pod Bezdězem

Den Země

Ve čtvrtek 4. května 2023 spolupořádalo Ekocentrum Zahrada při DDM "Na Výstavišti, město Bělá pod Bezdězem, Městská kulturní zařízení Bělá a společnost EKO-KOM, a.s. akci zaměřenou na podporu biodiverzity a třídění odpadů pro děti ze Základní školy Bělá pod Bezdězem. Číst dál »

Zeměfest se vydařil!

Zeměfest, zahradní architekti

V sobotu 22. 4. u příležitosti Dne Země jsme pro vás po dvouleté pauze opět připravili Zeměfest. Tentokrát nesl podtitul "Na lokální vlně". Počasí nám vyšlo vstříc, návštěvníci si mohli užít pestrý program nejen v areálu Ekocentra, ale také na části Havlíčkovy ulice, která byla pro tyto účely uzavřena. 

Jsme moc a moc rádi, že Zeměfest zase ožil.

Fotogalerie na FB Číst dál »