Co ví malý Indián?

Datum akce: 6. říjen 2013 - 10. říjen 2013
Co ví malý Indián?

Příběh o malé indiánské holčičce Tate Wetu a jejím indiánském způsobu života prožívají v týdnu od 7. do 11. října stovky dětí z mateřských škol a nejnižších ročníků základních škol z Mladoboleslavska. Akci s názvem "Co ví malý Indián?" připravilo Ekocentrum Zahrada DDM, které v čase rekonstrukce areálu ekocentra působí přechodně na Pavilonu DDM za Májem.

Ve zhruba hodinovém programu se děti seznámí s přírodní potravou i s náležitě vybaveným obydlím indiánského děvčátka a vyzkouší si oblíbené indiánské hry. V závěru akce si zkusí samy vylisovat jablečný mošt a ochutnají čerstvě nakrouhané zelí, připravené k tradičnímu kvašení.

Indiánské putování pomůže nejmenším dětem uvědomit si, že všechny věci, které v našem životě používáme, pocházejí z přírody, a poznat přírodní suroviny našich nejpoužívanějších materiálů, jako je keramika, sklo, bavlna, dřevo či železo. Kapacitu akce, připravené s finanční podporou Středočeského kraje, již zcela obsadily třídy z MŠ a ZŠ, které se přihlásily v předchozích týdnech, takže pro opozdilé zájemce již nezbyl žádný volný termín.

Pár námětů pro činnost s dětmi k tématu najdete ke stažení v příloze.

Co ví malý Indián?
Co ví malý Indián?
Co ví malý Indián?
Co ví malý Indián?
Co ví malý Indián?