Budeme si v roce 2061 vážit zemědělské půdy a chránit ji před zastavěním?

Komentáře

POŠTA DO BUDOUCNOSTI - Půda

Přestože obyvatel ČR od 30. let minulého století prakticky nepřibylo, stále přibývá domů a bytů a zastavěná plocha pořád roste, stejně jako počet automobilů a rozloha silnic a parkovišť. Pokračuje stěhování z venkova do měst. Na Zemi za příštích 50 let pravděpodobně přibudou nejméně další 2 miliardy lidí, ale úrodnost a rozloha zemědělské půdy klesne.

Jak udržíme úrodnost půdy, i když průmyslová hnojiva budou díky ubývání ropy nedostupnější a poptávka po zemědělské produkci větší? Utratíme většinu výplaty za jídlo?
Jak nahradíme půdu a její schopnost zadržovat vláhu na místech, kde stavíme budovy, silnice a parkoviště? Bude povoleno stavět pouze domy se zelení na střeše a zásobníkem na dešťovou vodu? Postavíme nákladné protipovodňové hráze, nebo budeme obnovovat říční meandry, uvolňovat údolní nivy a více si cenit „obyčejné“ půdy, jako rezervoáru vláhy i zdroje naší obživy?

pošta do budoucnosti

Hele napíšu to jednoduše tohle fakt nevim kuli ropě ale si jo.No tak to asi polovinu ale jak davaj nam malej plat tak si nemužem nic dovolit

takto nevim , no asi polovinu

takto nevim , no asi polovinu ,

ne malo kde bude pole !!

ne malo kde bude pole !!

pošta do budoucnosti

ano

posta do budoucnosti

snat nam dojde ze pudu tak vlalitni jako mame mi je malo a nebume me ji nicit ttim ze nani budeme stavjet nake hnusne betionevo panelaki takze ano snat si pudi budeme vazit vic

Pošta do budoucnosti M.P

Ano půdy bude tak mále že ji bedeme muset chránit .

pošta do budoucnosti S.F

ne bude to horší