Zájem WHE o stanovení průzkumného území pro UCG omezen pouze na Mladoboleslavsko

Logo Wildhorse Energy, zdroj: http://www.wildhorse.com.au

V březnu jsme Vás příspěvkem Wildhorse Energy project update upozornili na významný posun, který se týká využití technologie podzemního zplyňování uhlí v Maďarsku (a tím pádem v EU). 17. 9. odeslalo MŽP do několika desítek obcí, včetně MB „ Oznámení o zúžení žádosti o stanovení průzkumného území Mělnické Vtelno a o omezení okruhu účastníků řízení.“  Mělnicka se záměr nedotkne. Pod extrémní tlak se nově dostává pouze několik obcí na Mladoboleslavsku.

Které to jsou, se dočtete na konci přiloženého Oznámení. Tomu předcházel dopis tehdejšího ministra životního prostředí Tomáše Chalupy z května 2013, kterým vysvětluje zneplatnění zákazu stanovení průzkumných území, o které žádala společnost Wildhorse Energy CZ s.r.o. Najdete ho v druhé příloze.

Bezno, Dolní Slivno, Horky nad Jizerou, Horní Slivno, Hrušov, Chotětov, Jizerní Vtelno, Košátky, Kropáčova Vrutice, Nemyslovice, Sedlec a Zdětín (zatím) nemají svou senátorku Veroniku Vrecionovou, která spolu se starostkou obce Byšice Janou Polákovou věnovala velké úsilí k obraně Mělnicka před možnými negativními důsledky tohoto způsobu využití místních ložisek uhlí. 

Půjde o pohrávání si obra s maličkými, které opustí všichni ti, kterých už se to nově netýká? Zanedlouho Vám přineseme pohled z ohrožených lokalit.

David Hradiský, 13. 10. 2013

PřílohaVelikost
Oznámení o zúžení průzkumneho územi pro UCG MB83.93 KB
Dopis břidlice a UCG_starostové_MŽP248.16 KB