Výstava e-mobility 2012 a PREkolo

Pohodlná jízda

Elektrokola a další elektromobilní dopravní prostředky jsou stále vyhledávanějším způsobem městské mobility pro obyvatele i návštěvníky nejen „osvícenějších“ evropských měst a aglomerací. O rostoucím zájmu a diferenciaci tohoto tržního segmentu v ČR svědčí například doprovodné e-sekce v rámci posledních 2 ročníků veletrhu For Bikes a Bike Brno i pravidelné testy a přehledy nejen na stránkách časopisů Velo a Cykloservis.

Do čtvrtka 31. 5. 2012 je možno v Centru energetického poradenství PRE v Jungmannově ulici v Praze navštívit 3. ročník Výstavy e-mobility 2012- http://www.energetickyporadce.cz/osobni-poradenstvi/vystavy-v-centru/probihajici-vystavy/vystava-e-mobility.html . Podrobnější informace o projektu a jeho předešlých ročnících najdete i na http://www.energetickyporadce.cz/e-mobilita/projekty-pre/vystava-emobility-v-centru-energetickeho-poradenstvi-pre.html .
 

Ukázkou, jak vypadá konsistentní projekt, který se pokouší seznámit širší veřejnost s nabídkou, dostupností a používáním elektrokol, jejich napojení na příslušné „dokovací“ zázemí a systém cyklostezek a cyklotras je například Půjčovna elektrokol Pražské energetiky- PREkolo. Více na http://www.prekolo.cz/cs/ a v přiložené brožuře. I když se jedná o aktivitu komerčně motivovaného subjektu, tak šíří záběru, poskytovaných služeb a informací zřejmě nemá v ČR srovnání.

David Hradiský, 28. 5. 2012
 

PřílohaVelikost
Publikace-e-mobilita2.24 MB