Dobývání hradu Pařez 2021

Datum akce: 
So, 19/06/2021

Akční předtáborový výlet, který se uskuteční v sobotu 19. června. Akce je určena nejen pro Vaše děti, ale také pro Vás. Veškeré důležité informace naleznete v textu níže, pro Vaše ratolesti jsme připravili motivační plakátek, který naleznete v příloze. Zažijete s námi velkolepou bitvu o zříceninu hradu Pařez, ve které se utkají dvě znepřátelená království. Po bitvě pro vás máme připravené drobné zážitkové překvapení a navečer bude možnost opékání na ohni. Během akce bude prostor se vzájemně lépe poznat a rádi Vám zodpovíme případné dotazy či nejasnosti v souvislosti s táborem.

KDY A KDE
Společný sraz na akci je 19. 6. 2021 v 10:30 na nádraží Mladá Boleslav město a odjezd vlaku v 10:46 směrem na Hrdoňovice. Návrat z akce je zpět na nádraží Mladá Boleslav město večer v 19:12
Prosíme Vás o potvrzení účasti v následující anketě. Formulář vyplňte prosím do úterý 8. 6.
bit.ly/středověk-2021-výlet
Pokud Vaše dítě pojede samotné dejte nám do poznámky v anketě informaci zda si dítě po akci vyzvednete nebo jestli může odcházet samotné.

CO S SEBOU
Vhodné oblečení dle počasí do přírody, pořádné boty nejlépe s plnou špičkou, peníze na vlak (děti 30 Kč, dospělí 120 Kč), jídlo na celý den a dostatek tekutin + něco na opékání. Na bitvě se neobejdete bez střeliva - bitevních papírových koulí. Ty jednoduše vyrobíte z kuličky zmačkaných novin obalených papírovou lepenkou či izolepou. Koule by měly dobře létat, ale nesmí ublížit, nedávejte do nich proto žádné tvrdé předměty v podobě kamínků a podobně. Ideální počet je deset papírových koulí na osobu.
K ruce vám také přijde kartonový, popřípadě překližkový štít, není povinný, ale neztratí se. Nejjednodušeji jej vyrobíte vyřezáním z přebytečné kartonové krabice či kartonové přepravky na ovoce. Doporučujeme ponechat část bočních stěn, aby sloužily jako ztužení čelní strany. Dovnitř je vhodné připevnit rukojeť z kartonu, nebo z provázku.

AKCE VS. COVID-19
Aktuální opatření dovolují shromažďování až 150 osob ve venkovních prostorech, stále ale s předchozím otestováním či očkováním a s rouškami. Pokud je to tedy jen trochu možné, poprosíme Vás o předchozí otestování (postačuje i domácí samotest), nebo alespoň dodržení domácí “izolace” a o přibalení nanoroušky či respirátoru s sebou do vlaku. Věřím, že si můžeme ve vzájemné zodpovědnosti důvěřovat.
 

Fotografie z akce jsou uveřejněny níže, širší výběr nalezenete na odkazu níže. Rádi bychom poděkovali Petrovi Kasalovi za ochotné fotografování během akce a poskytnutí materiálů (galerie se otevře v novém okně, heslo parez).