Tábořiště „Naše louka“

Naše louka je neoficiální, ale vžitý název domovského tábořiště Dětí lesa na okraji Dolního Bousova. Najdete ji na severo-východě od Dolního Bousova (mimo zástavbu) mezi silnicemi na Trní a na Markvartice (Mapa). Na tábořiště je zaveden obecní vodovod, ale elektřinu tu nehledejte, svítíme romanticky svíčkami a petrolejkami. Louka nabízí rozlohu okolo 1 hektaru, základní zázemí a je vhodná pro pronájem dětskými oddíly "přírodního ražení" na víkendový pobyt či letní tábor. V bezprostředním okolí najdete louky, remízky, les 300 m daleko, rybník 300 m daleko. Louku lze pronajmout: · Bez vybavení, pouze otevřené přístřešky · S vybavením: Zapůjčení až 25 stanů „Áček“ pro 2 osoby, kuchyňská sada včetně kamen, sada nářadí, všechny otevřené přístřešky + polozemnice „Salaš“ se stolem, spadlem, kamny a kuchyňským koutem Cena pronájmu se odvíjí od poskytnutého vybavení - v případě zájmu nás kontaktujte. Pro další informace můžete využít klikací mapy níže, nebo skrolovat dál…

ParkovištěMíčové hrySalašStavbiškaHřiště - kůlMísto pro tábořeníDlouhý důmKadibudkyZávoraStudánka + vchodPolňačkaStaré ohniště + spacákovníkAsfaltkaStudnaOhništěDřevárna

SALAŠ
Polozemnicová klubovna „Salaš“ s kuchyňským koutem, spíží, nově instalovanými kamny na dřevo, dřevníkem, „spadlem“ a stolem se třemi lavicemi, dokáže posloužit pro krátkodobé komfortní ubytování 12 dětí, ale v nutnosti jde našlapat až po strop.
Na tábořiště není zavedena elektřina, v Salaši svítíme romanticky svíčkami a petrolejkami.
Zelená střecha, vstup pouze s platným zážitkovým poukazem na urychlený let o pár metrů níž.
Spadlo – dřevěný plácek ~2 metry nad zemí, vyměkčený pár matracemi, dekami a polštáři. Karimatky nepovinná výbava, výlez přes prolejzačku - zavěšený žebřík

STUDÁNKA + VCHOD
„Studánka“ zásobovaná pitnou vodou z obecního vodovodu na okraji tábořiště. Odtok vody vsakováním.
Vedle studánky tak trochu zarostlý, ale pořád průchozí (občas na mačetu), pěší vstup z cesty na louku
Další vodní zdroje: Vlastní užitková studna (vrt 31 m s pumpou), sezónní vodoteč (strouha – jaro + podzim) na okraji louky.

STUDNA
Vlastní užitková studna (vrt 31 m s pumpou), kamenným korytem s výpustí (vhodné pro ruční praní, nebo chlazení lahváčů), odtok vody do strouhy na okraji louky
Další vodní zdroje: „Studánka“ zásobovaná pitnou vodou z obecního vodovodu na okraji tábořiště, sezónní vodoteč (strouha – jaro + podzim) na okraji louky.

HŘIŠTĚ - KŮL
Dva kůly (jeden vysoký – míčová hra o kůl, mezi oběma lze natáhnout síť pro přehazku, volejbal…), v blízkosti volný prostor cca 30x30 m

KADIBUDKY
Suchá kadibudka (jen pro ty, kdo se nebojí pavouků!) na JV rohu louky, v zákrytu keřů a drobných stromů. Nabízí komfortní posezení pro čtyři osoby, a další čtyři ♂ toaletní stání.

STARÉ OHNIŠTĚ + SPACÁKOVNÍK
Zarostlé, občas používané ohniště v zákrytu keřů
Spacákovník – naprostý konstrukční vrchol dnešní doby – dva svislé, vetknuté vynášecí profily kloubově napojené na vodorovný nosník s převislými konci. Nebo taky odkorněný kmen na větrání spacáků…

ZÁVORA
Umožňuje vjezd na louku z polní cesty vedoucí podél louky

DLOUHÝ DŮM
Víceúčelový přístřešek, slouží jako táborová jídelna (možnost zapůjčení skládacích, občas i samoskládacích stolů a lavic), + kuchyňka (dva pulty, poličky, možnost instalace kamen a komínu - vše pod střechou).
V budově dále sklad táborového vybavení, dřevník a dřevárna (špalky, kozy)

STAVBIŠKA
Otevřený zastřešený prostor s cihelnou podlahou, zelenou střechou. Uvnitř ze dvou stran otevřené ohniště (nutno vypůjčit a namontovat ocelový „kšilt“ pro odvod kouře do středového komínu).

MÍČOVÉ HRY
Travnatý plácek - volný prostor cca 30x30 m, v blízkosti 2 kůly (jeden vysoký – míčová hra o kůl, mezi oběma lze natáhnout síť pro přehazku, volejbal…)

MÍSTO PRO TÁBOŘENÍ
Prostor pro stany (25 stanů s podsadou – nabízíme zapůjčení) nebo 7 týpí. Pokud není zrovna na návštěvě krtek, je to slušnej nehrbolatej plácek téměř v rovině.

OHNIŠTĚ
Ohnivý kruh se sezením pro ~30 lidí. Ohniště ohrazené kameny, okolo několik typů laviček (výběr skoro jako v IKEJI), v zákrytu čerstvě vysazeného půlkruhu keřů.
Ve spodním cípu louky u strouhy několik vrb – možnost nařezat opékací pruty

POLŇAČKA
Vymletá kombinace asfaltu, štěrku, cihel, prachu a kaluží. Po délce louky s trochou kličkování průjezdná i pro nízké podvozky, v dalších částech spíš tankodrom.

PARKOVIŠTĚ
Za severním okrajem louky, štěrkový plácek, parkování na rovině pro ~5 aut.
Z parkoviště možný vjezd na louku přes závoru

ASFALTKA
vedoucí z Dolního Bousova směrem na Trní, odpojuje se od silnice směrem na Markvartice.

Dětský tábor Dětský tábor

Tábořiště "Naše louka"