"Sůl nad zlato"

Zima je jěště daleko, ale mně již tuhnou rysy, když zírám na optimistický titulek z boleslavského plátku :  "Se sněhem si poradí 400 tun soli"......
Jistě, čím více tun, tím spokojenější motorizovaný občan, jakkoliv mu sůl sežere jeho plechového miláčka a i jeho perka, pokud do té agresivní břečky vystoupí. A čím spokojenější občan, tím více volebních hlasů tomu, kdo za dostatkem soli stojí.
Nevím, zda vás někdy napadlo přilepšit vaší milované květině pár lžícemi kuchyňské soli. Předpokládám, že ne, normálního člověka by to nenapadlo, tuší, jaký by byl výsledek. Kam ale z jediné městské virtuální bubliny odteče 400 tun /!!!/ v zimě použité soli /nebude-li to ještě více/, to zajímá málokoho. Účel světí prostředky a kde se objevuje naše "potřeba", tam svědomí automaticky vypíná..
Zajisté, nemám v kapse žádné zázračné řešení, jak v zimě zprůchodnit již tak kolapsovitou migraci automobilistů, jen mě irituje ten pozitivní, budovatelský přístup - čím více soli, tím více občanské spokojenosti a  volebních hlasů....
V České Lípě loni Hnutí Duha protestovalo proti silně nadměrnému solení ve městě a proti jeho ekologickým i ekonomickým důsledkům. Neřekl bych, že příliš úspěšně, ale alespoň prokázalo, že to někomu není jedno, že to někdo sleduje, a úředníci aspoň pocítili, že nákup volebních hlasů touto cestou nebude tak úplně jednoduchý. Bude někdo solivarskou lobby konfrontovat zde na Mladoboleslavsku?               
Karel z lesa