Po městě na kole - Jak dál?

 ZDE PROSÍM DISKUTUJTE NAD NÁVRHEM ŘEŠENÍ CYKLODOPRAVY V MB

Návrhové mapy s komentáři k jednotlivým trasám najdete zde:

Komentáře

Doplňující návrhy

- Pivovarská - povolit cykloobousměrnost

- celá Klaudiánova ul. - povolit cykloobousměrnost
 

- ulice před poštou na Komenského nám. - povolit cykloobousměrnost
 

- povolit cykloobousměrnost ulic rezidenčních čtvrtí typu Kolonka, okolo Novákovy ul., okolo Nerudovy ul., okolo Erbenovy ul., Sadová, Na Dubcích apod. + omezení 30 km/h

- povolení cyklodopravy na celém Staroměstském náměstí - nejsem si jist, zda je, či není
 

- řešit průjezd nebezpečného průjezdu kruhového objezdu tř. Václava Klementa - TGM pomocí cykloobchvatů:

 •  TGM - tř. Václava Klementa po chodníku okolo javorů
 •  tř. Václava Klementa - náměstí Míru - po chodníku u parku vpravo
 •  náměstí Míru - TGM - již navrženo

 

 Díky za doplňující návrhy!

 Díky za doplňující návrhy! Většinu jsem zapracoval do návrhové mapy (většinu návrhů by už teď měli studovat na dopravním odboru magistrátu, ale určitě to nebude jednokolový proces, takže doplňky budeme postupně revidovat a přidávat). Do návrhu jsem nedal pouze "obchvat" kruháče na TGM z VK na Mírák - z každodenní zkušenosti typuju, že i při legalizaci jídzy po cestě kolem kruháče zvolí většina cyklistů jízdu po kuháči (rizika jsou zde nižší vzhledem k tomu, že odbočují na prvním sjezdu a nekrouží dál). Ve směru na TGM to pak radši všichni vezmou druhým navrženým obchvatem..

Na Satroměstské náměstí se zkusím doptat, podle mne tam v současnosti pro cyklisty není problém.

S úctou Honza Cindr

Doplnění

Doplnění:
 

 1. Povolit průjezd ulicí mezi Café Burget a Vodkovou ulicí (v současnosti zákaz vjezdu) - dobrá cesta při cestě z města k Česaně. Člověk se vyhne většině Ptácké ulice.
   
 2. V ulici Havlíčkova (mezi J. Palach a U Stadionu) by bylo lepší vést cyklostezku po chodníku na druhé straně - u městkéhu stadionu. Je tam vjezd na ovál kolem stadionu, který kromě jezdců na in-linech využívají i rodiče s malými dětmi na kolech. Myslím, že je na této straně také připravený semafor na křižovatce u Kauflandu.
   
 3. V centru je špatné propojení náměstí Míru a kulturního domu. Nešlo by využít Dukelskou?
   
 4. Formalita: Přesunout "Příjezd na Krásnou louku" do mapy Habeš.
   

Návrh mi přijde celkově jako velmi povedený. Tak doufám, že je i realizovatelný z hlediska legislativy, a také, že najde podporu u městské rady.
 

Zdraví Honza Bořkovec

 Zdravím a děkuju za

 Zdravím a děkuju za doplňující návrhy!

Do návrhové mapy jsem zapracoval Dukelskou od kruháče TGM a sjezd z Komeňáku na Vodkovu. S tou Havlíčkovou souhlasím. leč obava je, že vzhledem k užšímu chodníku i zde budeme čekat na další nákladnou cyklodálnici - prot onen kompromisní návrh vyznačit to ve stávajícím profilu po druhé straně ("vrabec v hrsti"). Předpokládám ale, že buď pánové z radnice (já to pouze navrhuju a tlačím, ale nerozhoduju :-)) nebo dopraváci to v nevržené podobě (po chodníku až k Erbenově) neschválí a pak bude asi lepší prosazovat nákladnější (a zdlouhavější :-( ) Cyklostezku po straně kolem stadionu..

S úctou Honza Cindr

Na Ptácké ulici pokračuje

Na Ptácké ulici pokračuje rekonstrukce a s ní i stavba výtahu do Vodkovy ulice. http://www.mb-net.cz/?page=cz,17939.ptackou-ulici-se-zacne-v-omezenem-re...

Myslím, že této výtah celkem mění pohled na návrh v této oblasti. Mě se moc nezdá obrácení jednosměrky ve Vodkově směrem nahoru, protože pak by se z města do Česany muselo po Tovačovského a to znamená dlouhou dobu po Ptácké (cestou jsou dvě nepříjemná zúžení) . A také když si přestavím, že by po obrácení jednosměrnosti musely auta buď jet za pomalu stoupajícím cyklistou nebo ho někde nebezpečně předjíždět, tak by to k oboustrané spokojenosti také asi nepřispělo.

Směrem nahoru mi přijde ideální výtah (3,5 x 2,5) + cykloobousměrný provoz rozbitou uličkou ke Kafé Burget + cykloobousměrný provoz v horní části Vodkovy k Bělské a směrem dolů nechat současnou jednosměrnost ve Vodkově.

Zdraví Honza Bořkovec

PS: A propos, v jaké fázi jsou vlastně teď návrhy?

Díky za smysluplnou

Díky za smysluplnou připomínku, zkusím zapracovat. P. Bouška to asi myslí vážně, neb už má hotové projekty návrhů řešení prioritně zvolených linií - během týdne pošlu podrobnější informaci.

Hezký den! Honza Cindr