Naučná stezka Klokočka

Kaple sv. Prokopa na prameni Klokočka.

V údolí Rokytky nedaleko Bakova n.Jizerou vyvěrá silný pramen, nazávaný Klokočka, údajně podle velkého keře klokoče, který tu kdysi stával. Dnes vytéká z pod barokní kaple, vystavěné r.1724 Valdštejny na památku zázračného uzdravení dny a zasvěcené sv. Stapinovi v den sv.Prokopa, jehož jménem je dnes kaple obvykle nazývána.

Údolí Rokytky k Rečkovu je vyhlášeno Národní přírodní památkou především pro výskyt vzácných přežívajících pozůstatků poslední doby ledové - především popelivky sibiřské a vzácných měkkýšů.

V okolí Rečkova a Klokočky se nachází několik hlubokých vrtů, ze kterých čerpá společnost VaK Mladá Boleslav pitnou vodu pro MB a další obce.

V létě 2010 zde byla zpřístupněna nedlouhá naučná stezka o přírodních hodnotách, lesním hospodaření a získávání pitné vody, doprovázená řezbami a drobnými úkoly pro nejmenší (možný nástup od vodárny v Rečkově či od kaple sv. Prokopa).

Dostupnost: 
Vlakem (směr Česká Lípa) do zastávky Malá Bělá. Na kole - Rečkov je oblíbeným výchozím a cílovým místem cyklovýletů, prochází zde značená cyklotrasa po cestách a silnicích s minimálním provozem aut. Autem je možno zaparkovat u vodárny na Rečkově.
Vodárna Rečkov
Naučnou stezku Klokočka doprovázejí dřevěné plastiky a úkoly pro malé děti
Naučná stezka Klokočka
V nedaleké jeskyni se ukrýval loupežník Babinský - známý lotr z prostonárodní písně..