„Zachraňte Radouč“ podepsalo již přes 800 lidí!

Přesné vymezení plochy dotčené související změnou ÚP SÚ MB  (P15-Akademie), Zpracovatel Haskoning DHV pro Statutární město MB, červenec 2013

Je potěšující vidět, že poměrně velkému množství lidí není úplně lhostejné jejich okolí. A to i přes nezveřejnění podstatných informací k projektu, o které žádal magistrát Krajský úřad Středočeského kraje. Autorům petice je proto třeba odpustit některé nepřesnosti, na které o víkendu navázaly další, tentokrát však v tiskových výstupech „města“. Připomeňme si proto srozumitelné stanovisko magistrátního oddělení životního prostředí k záměru STC1665.

Je smutným zjištěním, že dělat zodpovědně svou práci může být téměř čtvrtstoletí od listopadu 1989 projevem velké odvahy. V příloze najdete text, kde se nezkresleným způsobem popisuje stanovisko státní správy k záměru „Sportovní akademie při 9. ZŠ v Mladé Boleslavi, II. etapa výstavby“.

Kromě zásadních nesrovnalostí se zmiňovanými víkendovými výstupy ještě připomeňme, že se mladoboleslavská veřejnost do 28. 10. jakýmkoli místně obvyklým médiem (tiskem, elektronicky nebo v rozhlasu) doposud nedozvěděla, že 6. 11. proběhne veřejné projednání dlouhé řady změn územního plánu tohoto sídelního útvaru.

Vítejte zpátky ve „městě automobilů“.

David Hradiský, 28. 10. 2013

PřílohaVelikost
Radouč- "Akademie"- stanovisko OŽP2.46 MB