Vítejte zpět ve Středočeském kraji

Oficiální vlajka Statutárního města Mladá Boleslav

Je potěšující, že krajští zastupitelé, radní a poslanci opozičních stran opět smí na stránky mb-net. Připomeňme si jeden důležitý upřesňující údaj. Jednu novou rubriku, která se po letech objevila v posledních dvou číslech Středočeského magazínu a snad tam i chvíli vydrží. A jednu výstavu v krajské Galerii GATE.

Tiskovou zprávu města k nedávno otevřenému novému pavilonu mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice zde doplňuje komplementární krajský text:

 „ ... Náklady na stavbu se vyšplhaly na 452 milionů korun, z toho 352 milionů korun bude splácet Středočeský kraj. Ten bude také financovat vybavení, které bude zahrnovat nábytek a zdravotnickou technologii. Výbava interního zařízení v současné době finišuje, od počátku příštího roku začnou ordinovat všechny ambulance. „Stavba byla zkolaudována a začala se „zabydlovat“ nábytkem, moderními zdravotnickými přístroji, lůžky pro pacienty, ale i odpadkovými koši, počítači, ledničkami, zkrátka inventářem, který potřebují všichni uživatelé budovy pro svou práci a pobyt. Veškerou pozornost tak můžeme bezezbytku soustředit směrem k pacientům,“ sdělil náměstek ředitele Klaudiánovy nemocnice Ing. Roman Bílek.

Tato rozsáhlá investiční akce je první po zhruba patnácti letech v mladoboleslavské nemocnici. Vedení zdravotnického zařízení má v plánu v modernizaci pokračovat."

Celou tiskovou zprávu krajského úřadu Středočeského kraje najdete zde .

Z archivu Středočeského magazínu zde pak pochází 2 přílohy v pdf. Nově se lze poučit v rubrice „Opoziční okénko“. Číslo 3/2012 vyšlo 18. 9. 2012.  

Do 3. 3. 2013 můžete v GATE Galerii v Husově ulici na pražském Starém městě najít výstavu kreseb a grafik s podtitulem- Sociální motivy v tvorbě Josefa Čapka 1916- 1926.

David Hradiský, 9.1.2013

PřílohaVelikost
Středočeský magazín 2_20122.29 MB
Středočeský magazín 3_20121.08 MB