SmogAlarm poprvé varoval i do Mladé Boleslavi

SmogAlarm

V sobotu večer tento podzim poprvé zafungovalo Upozornění emailem aplikace SmogAlarm pro signalizaci zhoršené kvality ovzduší v Mladé Boleslavi. Bohužel, stejně jako koncem listopadu, po nočním překročení imisního limitu denních koncentrací pro PM10 následoval nad ránem výpadek hodnot měření ze stanice s označením SMBOA na Severním sídlišti. Ten trvá i v době psaní tohoto příspěvku.

SmogAlarm se poprvé ozval po osmé večer. Podle všeho za to „vzali“ domkáři a baráčníci široko daleko. Dopravní špička opravdu večer nebyla. Odesilatel mailu, který Vám po přihlášení do systému  Zde hlásí výskyt kvality ovzduší „Špatná“ a „Velmi špatná“ se jmenuje Sledování kvality ovzduší.  Výsledkem je upozornění, jehož text připojujeme v příloze. Jsou zde vyjmenovány všechny aktuální sledované hodnoty znečištění v MB, včetně legendy.

Jakmile byly v tomto případě hodnoty i nadále vyšší než 90 µg/m3, další maily negeneroval. Koncentrace PM10 ve 22 hodin klesly na 89 µg/m3 a po opětovném nárůstu přes devadesátku přišel další. Následně se systém odmlčel, neboť neměl s čím pracovat.

Tuto formu aplikace SmogAlarm lze na základě první zkušenosti doporučit všem, kdo nechtějí sledovat stránky ČHMÚ, ale rádi by dostávali spolehlivé avízo, že tu máme minimálně „pětku“. Pakliže funguje měření i přenos dat do systému sledování kvality ovzduší (ISKO), Upozornění funguje spolehlivě, srozumitelně a pouze s drobným zpožděním oproti datům publikovaným na webu ČHMÚ.

O příčinách dnešního výpadku dat Vás budeme dále informovat. Velké díky o.p.s. Čisté Nebe.

David Hradiský, 9. 12. 2012

PřílohaVelikost
varovani_smogalarm.pdf115.27 KB
ČR-pole denních koncentrací PM10- 8.12.2012