SmogAlarm

Smogalarm pro iOS

Rádi bychom Vám opět připomněli aplikaci, připravenou obecně prospěšnou společností Čisté Nebe z Ostravy. Její poslední podobu, nyní již na samostatném projektovém webu www.smogalarm.cz nejde komentovat jinak, než v superlativech. Přibyla verze pro iPhone a zejména upozornění mailem pro celou Českou republiku.

O SmogAlarmu jsme Vás již informovali v příspěvku Představujeme Vám aplikaci SmogAlarm. Je určená pro chytré mobilní telefony ke zjištění aktuálního stavu ovzduší na celém území České republiky. Aplikace je k dispozici pro mobilní telefony s operačním systémem Android (verze 2.2 a vyšší), iPhone (iOS 4.3 a vyšší) a pod názvem Čistota ovzduší také pro telefony s operačním systémem Windows Phone. Pro svůj provoz vyžaduje aplikace alespoň dočasné připojení mobilního telefonu k internetu.

V sekci „Upozornění mailem“ po zadání kraje a měřící stanice, jejíž hodnoty chcete sledovat budete po zadání Vašeho mailu a jeho verifikaci dostávat upozornění mailem pokaždé, když imisní charakteristiky nabydou na sledovém území hodnot, označovaných v ISKO jako index kvality ovzduší „špatný“ a „velmi špatný“. K tomu v MB v době topné sezony dochází v případě, kdy hodinové koncentrace PM 10 překročí 90, resp. 180 µg/ m3 . (V letních měsících sporadicky při velmi zvýšených koncentracích přízemního ozonu). Tato služba je prozatím ve zkušebním provozu.

Nejohroženější skupinou, spolu s dětmi jsou senioři, kteří zpravidla nedisponují okamžitým přístupem k internetu. Předávejte jim prosím tyto informace, kdykoli aktuální hodnoty, či denní průměr koncentrací PM10 překročí  70 µg/ m 3.

Velké díky do Ostravy.

David Hradiský, 14. 11. 2012
 

Smogalarm pro Android
Čistota ovzduší pro WM
Přihlášení k Upozornění emailem