Sejdeme se v akvaparku (Metoděje Vlacha)? III.

Vizualizace záměru Městký krytý bazén MB v lokalitě Štěpánka. Příloha dokumentace záměru z úřední desky Statutárního města MB

O přeměně zdejšího Muzea letectví na akvapark začínají informovat již i celostátní média, např. Z leteckého muzea v MB bude možná bazén. Vraťme se ale dalším příspěvkem na začátek třetí etapy úsilí postavit v Mladé Boleslavi akvapark. Začala nejdéle na jaře 2011 a jejím výsledkem bylo vypracování kompletní projektové dokumentace, která prošla veřejným projednáním záměru v rámci tzv. velké EIA spojené s územním řízením.

Vezměme si opět na pomoc mb-net a stejná klíčová slova jako v našich předchozích příspěvcích. „Akvacentrum“ končí svou pouť těmito texty v říjnu 2009.  „Akvapark"  se po krátké zmínce „… Nyní vedení města intenzivně připravuje i další fázi dostavby koupaliště v podobě krytého akvaparku.“ z 1. 5. 2010 v tiskové zprávě Městské koupaliště zahájilo dnes sezonu ve velkém stylu objeví znovu až na jaře 2011.

4.3.2011, O umístění krytého akvaparku a jeho podobě se dále jedná

„ Jednou z hlavních priorit současného vedení města je i výstavba krytého bazénu. O jeho umístění i výsledné podobě ale není rozhodnuto a stále se o něm jedná. První náměstek primátora Adolf Beznoska tak dnes na tiskové konferenci reagoval na článek v jednom z regionálních deníků, podle kterého by akvapark měl zřejmě vyrůst jinde, než v areálu městského koupaliště. "Je to jedna z variant, ale stále není nic rozhodnuto," řekl náměstek.

Snahou města bude zahájit stavbu krytého akvaparku v tomto volebním období. Radnice mimo jiné nyní prověřuje varianty, při kterých by šlo pro tuto investici využít dotace z Evropské unie.“

17.6.2011, Krytý bazén bude asi u Koliby

„ Město Mladá Boleslav stále intenzivně pracuje na realizaci krytého bazénu. Vedení města před časem informovalo veřejnost o tom, že se živě diskutuje o jeho umístění i výsledné podobě. Podle primátora města Raduana Nwelatiho je aktuální a pravděpodobně i poslední variantou volná plocha na Štěpánce u Koliby (místo, kde bývaly cirkusy). „Vypadá to, že se sem akvapark vejde. Jsou zde sítě a je to také v územním plánu, takže nevidíme žádný problém,“ dodal Nwelati.

Nyní se bude pracovat na studii umístění areálu a celkové podobě akvaparku. Následovat bude prezentace záměru veřejnosti. Snahou města tak je zahájit stavbu krytého akvaparku v tomto volebním období, protože kryté koupání je jednou z hlavních priorit současného vedení města. Radnice mimo jiné prověřuje varianty, při kterých by šlo pro tuto investici využít dotace.“

22.7.2011 Přípravy na stavbu akvaparku pokračují

„ Nejpravděpodobnějším místem vzniku nového akvaparku bude prostor u restaurace Koliba v těsné blízkosti Štěpánky. Důvodem je především výborná dostupnost jak z města, tak z dálnice. Vedení města Mladá Boleslav předpokládá, že by v tomto směru také došlo k posílení autobusů městské hromadné dopravy, což by uvítalo i nedaleké Pírkovo sanatorium a léčebna dlouhodobě nemocných. „Budeme nyní vyhlašovat výběrové řízení na zpracování projektové dokumentace tohoto nového akvaparku,“ potvrdil primátor města Raduan Nwelati.

Vedení města má také jasno v tom, co všechno by měl akvapark nabízet a poskytovat. „Byli bychom samozřejmě rádi, aby to byl velký akvapark, ale jsme samozřejmě limitování financemi. Chceme však postavit něco, co bude lidem sloužit kvalitně desítky let,“ řekl Nwelati. Akvapark by měl mít odpovídající zázemí, občerstvení, rekreační část a plavecké dráhy, které odpovídají plaveckým soutěžím na úrovni republikových závodů. Součástí také bude wellnes. "V každém případě chceme, aby stavba byla zahájena v příštím roce," dodal Nwelati “

Následuje již jen krátká věta ve zprávě z 28. 7. 2011 O služby infocentra je v létě velký zájem  „ Mnoho klientů se ptá na krytý akvapark v Mladé Boleslavi, který se ovšem teprve připravuje.“

Zde končí svou pouť texty na mb-net i tento výraz a jeho funkci přejímá oficiální pojmenování záměru, tedy „Městský krytý bazén Mladá Boleslav“. Ten se poprvé v této souvislosti objeví v březnu 2012.

Konkrétně 26.3. 2012 v textu Zastupitelé schváli dotaci na přípravu městského krytého bazénu

„ Zastupitelé města na zasedání v neděli 25. března schválili uzavření smluv o poskytnutí investičních dotací s Městskou společností sportovní a rekreační areály, které umožní přípravu výstavby městského krytého bazénu. Smlouvy se týkají dotací na přípravu stavby, projektovou dokumentaci a zpracování studie vlivu stavby na životní prostředí (EIA). Zároveň odsouhlasili dotaci stejné společnosti na nové mantinely na druhé ledové ploše zimního stadionu. Informoval o tom na dnešní tiskové konferenci primátor Raduan Nwelati. Další schválené dotace směřují například do oblasti školství a sociálních služeb.

Na přípravu výstavby krytého bazénu tak směřují dotace v celkové výši 7,5 mil. Kč. Budoucí krytý bazén je situován do oblasti v blízkosti lesoparku Štěpánka nedaleko Koliby.“

Veřejné projednání tohoto záměru, jehož investorem je Městská společnost sportovní a rekreační areály, s.r.o. se konalo 2. 4. 2013 v hlavní zasedací místnosti magistrátu, viz náš příspěvek Pozvání k veřejnému ústnímu projednání záměru městský krytý bazén MBMěstský krytý bazén. Jeho závěr se ale dodnes neobjevil v informačním systému EIA .

Výsledkem dvouapůlletého úsilí řešení jedné z hlavních priorit současného vedení města je podrobná dokumentace k záměru vystavená začátkem listopadu 2012, kterou si lze kdykoliv stáhnout zde . Náklady na její pořízení byly na mb-net zveřejněny pouze částečně.

David Hradiský 28. 5. 2013