Říjnové MB café 1- Mjr. Kalista a podoby srpnového vzdoru 1968 v Mladé Boleslavi

Makom, srpen 1968

V průběhu října nás čekají dvě MB café. Ve středu 2. října od 17 hodin začne druhé setkání věnované událostem ze srpna 1968 v Mladé Boleslavi. Tentokrát zaměřené na situaci v kasárnách, které československé jednotky odmítly vydat invazní sovětské armádě. Na dramatické okamžiky a rovněž na legendární osobnost velitele zdejšího praporu mjr. Rudolfa Kalistu zavzpomíná mimo jiné jeden z tehdejších vojáků, pan František Matoušek.

Pro zájemce bude na místě připraveno CD s fotografiemi pana Františka Staňka, jež zachycují první dny vpádu invazních vojsk v našem městě. Snímky byly prezentovány na zářijovém MB café. Zároveň bychom chtěli vyzvat naše čtenáře a kohokoli zajímajícího se, kdo by věděl o jakékoli fotografii ze srpna 1968 v MB z rodinného archivu, získané z antikvariátu, pozůstalosti apod., aby se laskavě obrátil na Jiřího Filipa na adresu jirifilip [at] email [dot] cz který se spolu s panem Staňkem snaží shromáždit co možná nejvíce materiálu pro budoucí výroční publikaci. Předem děkujeme za jakoukoli spolupráci.

MB café se koná v zasedací místnosti C110 v I. patře budovy kláštera Vzdělávacího centra Škoda Auto Na Karmeli. Vstup na akci je volný.

(JF/DH/LG), 24. 9. 2013