Rekapitulace po čtyřech přímých zásazích

Logo Slavia

Dovolujeme si doplnit druhé upřesnění stran stavu domu, který zmiňuje článek na iDnes. http://praha.idnes.cz/dum-kde-zacala-historie-mladoboleslavske-skody-cha...

Dům nemá 96 vlastníků, jak napsal pan Charvát, ale je dělen na devadesátišestiny. Ve veřejně přístupném nahlížení do Katastru nemovitostí http://nahlizenidokn.cuzk.cz/ v sekci Vyhledat stavbu zadáte Název obce: Mladá Boleslav, dále Část obce: Mladá Boleslav III, Typ stavby: Budova s číslem popisným, Číslo stavby/ č.p.: zadáte 149 a ukáže se Vám struktura vlastníků nemovitosti spolu s jejich bydlišti a jednotlivými podíly. Ty má v nemovitosti pouze 11 lidí.

Sekce omezení vlastnického práva byla zlověstná již v dubnu, kdy se stavem památky byla seznámena část zastupitelů města. Na toto téma samostatný příspěvek Martina Dědka příští týden. Jeho dubnová prezentace je přílohou jednoho z předchozích příspěvků. O stavu památky a obavách o její osud jsem nejprve informoval jeden celostátní týdeník a následně při osobním setkání i prvního náměstka primátora MB- již v únoru 2011.

Po nadějné reakci předsedkyně komise pro péči o památky a historické objekty na území města Mladé Boleslavi, která zmiňovala možné zařazení této „agendy“ do jednání společné pracovní skupiny Magistrátu města a představitelů Škoda Auto, jsem věc ztratil ze zřetele. Jestli byl bod do jednání opravdu zařazen jsem se nepokusil ověřit. O věc jsem se začal zajímat opět až tehdy, když jsem náhodou dozvěděl, že na domu přibyla další, ale stále nerealizovaná exekuce.

Přirovnáme-li dům k lodi, dostala minulý a tento týden celkem 4 přímé zásahy. Exekuce jsou realizovány z různých míst různými exekutory. Více informace přináší „Zetka s čísly“ v dolní části výpisu. Pokusíme spojit se s uvedenými, abychom zjistili, jestli ví, o jak bezvýznamný dům se jedná a jestli se je někdo již za tímto účelem pokusil kontaktovat. Lze předpokládat, že o koupi jedné devadesátišestiny nemovitosti nemusí být příliš velký zájem a ani cena nemusí být vysoká. Koordinovaným úsilím tak může být ohrožený podíl v nemovitosti vykoupen a ochráněn tak před potenciálně devastujících neinformovaných rukou. Akutní fáze intervence tak nemusí být žádná složitá dohoda s mnoha spolumajiteli.

Zkuste se na místo zajít/ zajet podívat a uvidíte, jaké je užíván dům napravo od objektu.
David Hradiský 7. 12. 2011