Představujeme Vám aplikaci SmogAlarm pro mobilní telefony s operačními systémy Android a Windows Phone

SmogAlarm

Včera se Mladá Boleslav stala pátým nejznečištěnějším v zemi. Hůře na tom byly již jen některé lokality v Moravskoslezském kraji ( kde je od 28.1. regulován provoz největších znečišťovatelů). Rádi bychom Vám představili aplikaci, která pochází z tohoto zkoušeného regionu a jak už se stává zvykem, jejím autorem je neziskový sektor.

Obecně prospěšná společnost Čisté Nebe z Ostravy www.cistenebe.cz naprogramovala a zdarma nabízí aplikaci SmogAlarm pro smartphony s těmito OS, která umí dle aktuální situace vizualizovat informace o kvalitě ovzduší z nejbližšího měřícícho zařízení, tedy automatického imisního monitoringu v areálu městského stadionu, jež poskytuje data pod zkratkou SMBOA. Široko daleko jinde se neměří.

Díky laskavosti p. Plockové připojujeme odkaz na instalaci aplikace http://www.cistenebe.cz/index.php/projekty/smogalarm V příloze pak najdete její náhledy i QR kód pro Android market. Pro WP se aplikace stahuje z windowphone.com. 
Nejohroženější skupinou, spolu s dětmi jsou senioři, kteří zpravidla nedisponují připojením k internetu. Předávejte jim prosím tyto informace, kdykoli aktuální hodnoty, či denní průměr koncentrací PM10 překročí  70 µg/ m-3, tedy oranžová barva- kvalita ovzduší v tomto parametru, či celkově označovaná jako Vyhovující.

Děkujeme do Ostravy a dále už nám dopomáhej zájem každého občana MB i regionu.
 

David Hradiský, 8. 2. 2012 

QR kód
SmogAlarm aplikace1
SmogAlarm Aplikace2
SmogAlarm aplikace3
SmogAlarm aplikace4
SmogAlarm-screen pro Windows Phone1
SmogAlarm-screen pro Windows Phone2
SmogAlarm-screen pro Windows Phone3