Plány udržitelné městské mobility

Centrum dopravního výzkumu Brno, v.v.i.

Centrum dopravního výzkumu, v. v. i.  http://www.cdv.cz/ pořádá ve čtvrtek 29. března 2012 v budově Ministerstva dopravy ČR úvodní workshop k plánům udržitelné městské mobility.

Co plány udržitelné městské mobility zahrnují? Proč se jimi zabývat? Potřebujeme takové plány? Jakou mají šanci ovlivnit celkovou dopravní situaci ve městě? Jak korespondují se schválenými strategickými plány? Mohou být do budoucna povinné? Na tyto i další otázky spojené s tématem přinese odpovědi uvedený workshop.

Akce je určena zejména zástupcům úřadů s rozhodovací pravomocí v dopravním a územním plánování ve městech, dotčeným zástupcům strategického plánování v oblasti státní dopravní, územní i environmentální politiky, ale i všem dalším zájemcům o toto téma. Vedle informací k plánování udržitelné mobility s návazností na komunální, národní i evropské politiky workshop nabídne i ukázku praxe z vybraných evropských měst a dá prostor také diskuzi nad jednotlivými aspekty plánů mobility a jejich případné aplikaci do českých či slovenských podmínek.

Účast na konferenci je bezplatná.

Více včetně pozvánky a programu akce najdete  na  http://www.cdv.cz/plany-udrzitelne-mestske-mobility-uvodni-workshop/
 

David Hradiský, 27. 3. 2012

PřílohaVelikost
Pozvánka a program workshopu258.24 KB