Novinky na MB-eko 2

Ptáci

Loni jsme vybraným problémům Mladoboleslavska i těm environmentálním v širším pohledu věnovali mnoho desítek příspěvků. Texty, prezentace a data vystavená v sekci Naše problémy jsou přitom z větší části z konce roku 2010. Bylo na čase mnohé z nich aktualizovat, doplnit je o další a zpřehlednit jejich prezentaci. Tak začal náš předchozí lednový příspěvek stejného jména Novinky na MB-eko.

Druhou etapou aktualizace kapitoly Kvalita ovzduší v Mladé Boleslavi byla úprava sekce Aktuální legislativa ochrany ovzduší v ČR a Strategické dokumenty ochrany ovzduší v ČR. Naším cílem bylo na jednom místě strukturovaně zpřístupnit desítky podkladů, které se vztahují k tématu, ale jsou rozptýlené ve velkém množství zdrojů. Jelikož se jedná o veřejně přístupné dokumenty, nakládejte s nimi dle vlastního uvážení. 

Do prázdnin začneme i s aktualizací podrobných prezentací, které najdete na konci základního textu. Tematické sekce, budeme dále průběžně doplňovat. Lze je otevřít i rovnou z těchto odkazů:

Aktuální legislativa ochrany ovzduší v ČR

Strategické dokumenty ochrany ovzduší v ČR

Strategické dokumenty ochrany ovzduší Středočeského kraje

Strategické dokumenty Statutárního města MB

Historie reflexe problému znečištění ovzduší v MB do roku 2010

SMBOA a znečištění ovzduší v MB

Edukační materiály ke stažení

Věříme, že úpravy zlepší Vaši orientaci v tématu a umožní sdílení našich záměrů, zjištění aktivit i jejich výsledků. Uvítáme přitom jakékoli podněty. Obdobným způsobem bude zanedlouho vystavěna i nová kapitola věnovaná odpadům.

David Hradiský, 26. 5. 2013