Nová aplikace Čistý komín

Webová a mobilní aplikace Čistý komín, zdroj: www.ostrava-online.cz

České zákony stále neumožňují vstupovat úředníkům do obydlí, aby mohli kontrolovat lokální topeniště, paliva či způsoby vytápění, jako je tomu v Německu. Obce proto nemají prakticky žádnou páku na ty, kdo topí například odpadky, čímž znečišťují ovzduší a poškozují zdraví obyvatel. Ostravské Čisté nebe nyní přišlo s řešením, které může částečně pomoci. Vytvořila a včera spustila webovou a mobilní aplikaci Čistý komín umožňující největší obecní „topiče“ nahlásit.

Projekt umožní obyvatelům Moravskoslezského kraje přidávat fotografie kouřících komínů na mapu a motivovat tak majitele lokálních topenišť ke zlepšení způsobů vytápění.

Projektová manažerka Čistého nebe Kamila Plocková ke vzniku projektu uvedla: „Lidé se na nás často obracejí s dotazy ohledně sousedů, kteří jim svým topením znepříjemňují život. Věříme, že Čistý komín tyto problémové topiče motivuje k výměně starého kotle za nový anebo ke zlepšení způsobu vytápění v jejich domácnosti. Pilotní projekt je vytvořen pro použití v Moravskoslezském kraji, na základě zkušeností a zájmu budeme případně uvažovat o jeho rozšíření do dalších krajů v ČR.“

Celou tiskovou zprávu Čistého nebe najdete v příloze. Patří jim velký dík. K tématu se zanedlouho vrátíme v souvislosti s aktualizací jiné aplikace- SmogAlarmu.

David Hradiský, 28. 11. 2013

PřílohaVelikost
TZ Čistý komín468.53 KB