Navštivte "Nábřeží žije!"

Nábřeží žije od 15.9.

Rádi bychom Vás upozornili na mimořádnou aktivitu. Jedno z nejkrásnějších míst minimálně v rámci Střední Evropy, pražské Smetanovo nábřeží, se bude moci od 14. 9. na pět sobot po sobě vymanit z- pro obyvatele, návštěvníky města i jeho památky- doslova smrtícího objetí individuální automobilové dopravy. První akce  Nábřeží žije! bude kulinářská. Výletu do jiné civilizace bude asi málokdo litovat.

Rada hlavního města Prahy potvrdila, že chce, aby se Praha vydala cestou západních metropolí. Potvrdila záměr Útvaru rozvoje hlavního města Prahy (ÚRM) na pořádání pěti kulturních sobot Nábřeží žije! na Smetanově nábřeží. ÚRM na jejich přípravě již spolupracuje s iniciativou Auto*Mat.

Záměr počítá s tím, že na Smetanově nábřeží dojde k vytvoření pěší zóny ohraničené křižovatkou Smetanovo nábřeží/Národní třída a křižovatkou Křížovnická/Platnéřská. Obdobně, jako tomu bývá při pořádání akcí v rámci seriálu Run Czech, které svým účastníkům dávají po léta možnost nahlédnout nejhodnotnější část Prahy z mnohem atraktivnější perspektivy.

Více o tématech podzimních sobot najdete zde. Poladit si v Česku zaslouží i další města, ale to už je úplně jiný příběh.

David Hradiský, 6. 9. 2013