Listopadové MB Café- Projekt Stolpersteine

Logo historické části projektu MB Café

Ve středu 20. listopadu se od 17 hodin ve Vzdělávacím centru Na Karmeli uskuteční v pořadí již sedmé ze série tematických setkání v rámci projektu MB café.  Další pokračování části „Zapomenutá historie“ bude (troufáme si tvrdit) výjimečné. Je věnováno unikátnímu mezinárodnímu projektu Stolpersteine a Boleslavanu Emilu Federerovi a jeho rodině, jimž budou v našem městě věnovány první „Kameny zmizelých“.   

Dlouholetý projekt připomínajícím po celé Evropě oběti druhé světové války formou pamětních kamenů vsazených před práh domu, z něhož byli jeho obyvatelé odvlečeni do nacistických věznic a táborů smrti účastníků akce představí Michael Lichtenstein, místopředseda federace židovských obcí.

Jiří Filip z ČSOL v Mladé Boleslavi pak mimořádným způsobem přiblíží životní osudy Emila Federera a jeho rodiny. Představí i další aktivity, které na tuto akci navážou.

Listopadové MB Café bude letošním posledním. Cyklus bude pokračovat lednovou akcí, kterou organizátoři chtějí připomenout a uctít památku všech spoluobčanů deportovaných v lednu 1943 z mladoboleslavského ghetta.

MB café se koná v zasedací místnosti C110 v I. patře budovy kláštera. Vstup na akci je volný. Pozvánku najdte v příloze.

(JF/DH/LG), 10. 11. 2013

 

PřílohaVelikost
MB Café7 Stolpersteine1.14 MB