EEA SIGNÁLY 2012

EEA SIGNÁLY 2012

CENIA, česká informační agentura životního prostředí je národním kontaktním místem Evropské agentury pro životní prostředí (European Environment Agency, EEA) http://www.eea.europa.eu/ , která je jednou z institucí Evropské komise a stěžejním zdrojem informací pro všechny, kteří se zabývají politikou ochrany životního prostředí, ale také pro širokou veřejnost.

Proto byla CENIA pověřena představením každoroční publikace SIGNÁLY, v roce 2012 s titulem Vytváření budoucnosti podle našich představ. Signály 2012 poukazují na problémy životního prostředí, jako jsou udržitelnost, zelená ekonomika, voda, odpady, potraviny, veřejná správa a sdílení znalostí. Přinášejí příklady toho, jak spotřebitelé, prozíravé podniky a tvůrci politik mohou dosáhnout změny pomocí kombinace nových technologických nástrojů — od pozorování prostřednictvím družic po on-line platformy. Zaměřují se na vzájemné propojení ekonomiky a životního prostředí a důvody, proč musíme naši ekonomiku „ozelenit“. 

Publikace byla letos rozeslána do všech základních a středních škol České republiky. Elektronická verze v češtině, spolu se staršími vydáními a řadou dalších publikací, je dostupná na webu http://www.eea.europa.eu/cs/signaly . Pdf. zprávy připojujeme. V tištěné verzi ji distribuuje CENIA a lze ji bezplatně objednat na adrese info [at] cenia [dot] cz .

David Hradiský, 10. 10. 2012
 

PřílohaVelikost
EEA SIGNÁLY 20124.13 MB