Druhé kolo kotlíkových dotací pro Středočeský kraj začne v září

Druhé kolo kotlíkových dotací pro Středočeský kraj začne v září

Na Výstavišti v Lysé nad Labem bude v pátek 5. září 2014 v rámci výstavy zaměřené na tepelnou techniku slavnostně zahájeno druhé kolo čerpání finančních příspěvků na výměnu kotlů ve Středočeském kraji. Lidé zde budou moci získat veškeré informace pro podání své žádosti o výměnu starého kotle za nový ekologický.

„V areálu výstaviště zřídí Středočeský kraj stánek, ve kterém budou od pátku do neděle odborní pracovníci krajského úřadu zájemcům o kotlíkovou dotaci vysvětlovat, jak vyplnit potřebný formulář žádosti i další podrobnosti, které jsou pro úspěšné podání žádostí potřebné. Samotný příjem žádostí bude zahájen v pondělí 8. září na Krajském úřadu Středočeského kraje,“ upřesnil náměstek hejtmana pro životní prostředí Marek Semerád.

Zároveň připomněl, že na výměnu starých kotlů za nové bude ve středních Čechách tentokrát k dispozici 80 miliónů korun, což je dvojnásobek oproti kolu prvnímu. Středočeský kraj se na této částce podílí stejnou výší jako Ministerstvo životního prostředí ČR, tedy 40 milióny Kč.

Zájem o finanční příspěvek na výměnu starého kotle za nový je podle náměstka pro oblast životního prostředí a zemědělství obrovský. V rámci první výzvy na výměnu starého kotle na nový ekologický, která proběhla v roce 2013, zájemci vyčerpali během čtyř dnů celou finanční částku 40 miliónů korun, která byla na tento program vyčleněna. Středočeský kraj se tehdy na výzvě podílel 20 milióny. Uspokojeno bylo 912 podaných žádostí o dotaci.

Původní tiskovou zprávu z webu Krajského úřadu Středočeského kraje najdete zde.

David Hradiský, 10. 7. 2014