Do práce na kole roste

Do práce na kole roste

Sedmnáct českých i moravských měst se zapojí do čtvrtého ročníku soutěže Do práce na kole a společně tak poukážou na výhody pohybu po městě na kole. Tisíce lidí z firem a institucí šlápnou v květnu do pedálů a začnou jezdit do práce na vlastní pohon. Nepřekvapuje, že nikoli u Vás, ve „městě automobilů“

Brno, České Budějovice, Hradec Králové, Jablonec, Jihlava, Jindřichův Hradec, Liberec, Olomouc, Ostrava, Otrokovice, Pardubice, Plzeň, Praha, Přerov, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem a Zlín. Tato všechna města se letos rozhodla zapojit do unikátní soutěže pořádané pražskou iniciativou Auto*Mat ve spolupráci s koordinátory z jednotlivých měst. Cílem akce je omezit zbytečné zahlcování měst automobily každodenní cestou do práce, ale i zlepšit kondici lidí a oživit ulice.

Zaměstnanci, kteří v některém ze zmíněných měst pracují, mohou v květnu přesednout na kolo a vyzkoušet si, jak vypadají ulice z jiné perspektivy. Stačí jen sestavit s kolegy 2 – 5 členný tým a zaregistrovat se na stránce Do práce na kole. Registrace týmů byla spuštěna 17. března.

Celé znění tiskové zprávy o.s. Auto*Mat, z které citujeme najdete zde .

Autor děkuje všem, kteří navzdory mnoholetému systematickému úsilí „vedení města“ přehlížet jiné, než motorové druhy dopravy (v klidu i neklidu/ stacionární i nestacionární), do práce přesto na kole jezdí.

David Hradiský, 19. 3. 2014