Co dál ? Alespoň pocta ?

Označení rodného domu Václava Laurina

Blížíme se k limitu toho, co jsme schopni vlastními silami poskytnout- nabídnout pro případ, že někdo projeví zájem o zachování historie nijak neoznačeného nenápadného domu- 1. dílny L&K.

Až dnes, po dvou telefonátech s člověkem obeznámeným s věcí (kterému tímto děkujeme) jsme zjistili, že exekucí je zatíženo již 9 z 11 podílů v nemovitosti. Konkrétně všechny její jednotlivé devadesáti šestiny. Exekuce jsou řízené prvním exekutorem, který se k zatíženému podílu dostal.  Tito jsou z více krajů. Jmenovitě z Plzně, Klatov, Prahy, Brna, Šumperka a Litoměřic. V případě zájmu můžeme předat konkrétní kontakty.

S Martinem Dědkem jsme v dubnu zachytili přidání dražební vyhlášky v sekci Omezení vlastnického práva u příslušného LV v nahlížení do katastru nemovitostí. Jeho prezentaci ještě jednou připojujeme. První devadesáti šestinu se totiž napoprvé nepodařilo vydražit. Původní cenu zatím neznáme. Podle všeho se exekutory jednotlivých podílů doposud nikdo nepokusil oslovit. Dá se očekávat, že o jednotlivé takto malé podíly nebude velký zájem a ani jejich cena nebude vysoká.

Rádi bychom též upozornili na poznámku v prezentaci na snímku 8, týkající se metalové cesty MB. Na wikipedii po zadání hesla Václav Laurin http://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1clav_Laurin najdete fotku označení jeho rodného domu ve vesničce Kamení u Pěnčína nedaleko Turnova. Z fotografie je čitelné, kterým přispěním deska  vznikla. Městu Mladá Boleslav dům, který nenápadně a zásadně změnil historii města, regionu i celé ČR doposud nestál ani za pouhé označení.

Uctivá poklona pane Laurine.

David Hradiský, 15. 12. 2011
 

Ke stažení: