Co bude dál s odpady z města a regionu ? Představení hostů II.

Co bude dál s odpady z města i regionu? Rybka, Středa 12.6. od 17 hodin

S potěšením Vám představujeme i našeho druhého hosta, který přijal pozvání do třetího pokračování cyklu MB Café, které jsme Vám představili blíže v předchozím příspěvku. Realizaci technologie MBÚ ve východní průmyslové zóně u obce Plazy nám představí sám jednatel investora a budoucího provozovatele Centra průmyslového zpracování komunálního odpadu, tedy společnosti COMPAG MLADÁ BOLESLAV s.r.o., pan Radek Lizec.

V druhé části akce p. Lizec přehledně představí budoucí podobu provozu Centra, přesné umístění a jeho jednotlivé technologické součásti, včetně způsobu jejich fungování a obsluhy. Jedná se o patrně o nejnákladnější investiční akci, která kdy bude v našem regionu realizována. Více než půlmiliardový projekt je podpořen dotací z Operačního Programu Životní prostředí (OPŽP) ve výši téměř 180 milionů Kč a bude to první zařízení typu MBÚ v celé ČR.

Centrum mimo jiné umožní lepší využití recyklovatelných surovin a materiálů, zásadně sníží množství odpadu určenému ke skládkování a umožní energetické využití té jeho části, které je k tomu vhodná vzhledem k technologickým možnostem spalovacích zdrojů v okolí. Do diskuse přijal pozvání i zástupce společnosti ŠKO-ENERGO s.r.o., která by měla být odběratelem peletizovaného takzvaného Tuhého alternativního paliva (TAP), jednoho z budoucích produktů Centra. Děkujeme tímto za vstřícnost jednateli Š-E pro technickou oblast, ing. Vladimíru Handlíkovi.

Vstup na akci je volný. Podrobnosti k času a místu konání najdete v příloze předchozího příspěvku zde.

David Hradiský, 7. 6. 2013