Dávný sen se letos konečně splnil

Obrázek - Děti lesa
Rubrika Děti lesa: 
Výchozí

Již několik desetiletí procházejí všechny Děti lesa vodáckým výcvikem, korunovaným společným putovním táborem. Ten všichni tradičně absolvujeme na našich letitých laminátkách, záplatovaných Pálavách či na „banánech“ z půjčovny. Stejně odedávna pak vyrážejí koncem prázdnin naše odvážné mladé zálesačky a rádci i na náročnější vodácké a feratolezecké výpravy do Rakouska či na Slovensko. Náročnější terén i režim během týdenní expedice zocelí tělo i ducha a stmelí účastníky nejen společně přestátým nepohodlím a novými výzvami.

Desetiletí jsme na letních expedicích splouvali řeky obtížnosti WW II – III na našich donekonečna slepovaných secondhandových Pálavách, každých pár stovek metrů zastavovali, abychom z nich vylili našplouchanou vodu a snili o funglnových nafukovačkách se samovylévacím dnem, které nebudeme muset každých pár minut vylévat, ani dofukovat… Letos na jaře se sen naplnil: díky získaným dotacím na volnočasovou činnost mládeže od mladoboleslavského magistrátu jsme si pořídili dvě krásné nové Baraky – jednu zelenou a jednu červenou – se samovylévacím dnem!

Pocity po prvních společných trénincích na slalomovém kanále v Brandýse a v Budějovicích a hlavně po týdenní expedici na rakouské řeky se těžko dají popsat slovy: zkrátka kdo v tom neseděl, neví!! Širší a stabilnější, než Pálava (i když na první pohled vypadají skoro stejně), díky silnějším válcům dna pohodlnější a jistější zakleknutí, ale hlavně: SUCHO! I v těch největších peřejích (na budějovickém kanále WW III+) všechna voda okamžitě vyteče a zbyde jen pár cm pod koleny, aby člověk věděl, že je na vodě!! Super, nádhera, ventily drží klidně půldne bez dofukování! Kdo chce vidět fotky, videa a dozvědět se víc o letošní alpské výpravě, klikněte sem.

Děkujeme městu Mladá Boleslav za štědrou dotaci, Gumotexu Břeclav za skvělé lodě (nejsou z PVC! :-) ), HG sportu za rychlé a vstřícné „přednostní“ vyřízení objednávky a Rakouským ledovcům a údolím za jejich nezapomenutelné řeky! S dobrou péčí o naše vysněné Baraky se bude moct těšit na prázdninové adrenalinové zážitky ještě mnoho dalších generací dospívajících Dětí lesa.

(Honza Cindr, srpen 2021)