Záchrana vzácné popelivky sibiřské

Pro koho:
Datum akce: 
So, 17/10/2015

V sobotu pomůžeme sekat a odklízet trávu a rákosí v chráněném území na Rečkově, aby nezadusily vzácnou rostlinu popelivku sibiřskou a orchideje, které zde rostou.
Sraz v sobotu 17. října 2015 v 10:20 v MB na HLAVNÍM NÁDRAŽÍ (nikoliv na městě)! Návrat v 17:20 tamtéž.
S sebou: výbavu na celodenní výlet vč pláštěnky, svačiny a pití, pracovní rukavice a dobré pohorky do bláta a mokra, starší (pracovní) oblečení (budeme přenášet posekaný mokrý rákos).


Komentáře

Tak jak to vlastně

Tak jak to vlastně dopadlo?

Poté, co jsme v MB svým charizmatem přesvědčili řidiče náhradního busu ČD i výpravčího bez plácačky, že kvůli nám změní trasu a vyloží nás přímo na Rečkově, jsme zaujali maskované postavení v lese kolem cesty a zajali téměř kompletní rodinu Kašparů.

Řádně oblečení dle poslední bahňácké módy jsme v několika úderných skupinách tvrdě potřeli rákosí, trávu a ostatní konkurenty naší sibiřské oblíbenkyně. Někteří si přivydělávali i hledáním poztrácených krokoměrů a částí křovinořezů (i když Martin svou zaslouženou čokošku zatím nedostal :-( ).

Namísto slíbené hry jsme si dali na závěr zrychlený přesun indiánskou chůzí na vlak, který nakonec přijel se zpožděním a z druhé strany..

Pro připomenutí nezapomenutelné atmosféry podzimního rašeliniště pomůže i pár připojených fotek...

(zapsal Dráb)