Tábor | My a Zřící

Datum akce: 
Ne, 18/07/2021 - So, 31/07/2021
Organizátor: 
Tomáš Bajer

Dětský letní tábor Středověk | 2021 | Radostín u Sychrova

Bylo nebylo…

Dvě království ve válce stoleté, kdež už jen déšť chladný skrápí rytířům krvavé rány. Solnohradští táhnou do boje vstříc Makovským. Však bitva o Pařez nechť vstoupí do dějin jako konec této proklaté éry, neb obě království se pro blaho své i lidu mír uzavřít rozhodla. Pozdvižených mečů již netřeba, všechny sváry ať jsou prominuty…

Jak ke střeše nad hlavou i trhan přišel

Však válkou zpustošené vesnice ještě pohromy stihly a sedláci i pobudové útočiště jiného zoufale hledají. Však na královské oslavy přeci pozvání sou, tamž o azyl přeci požádat mohou. Král se milosrdně zachoval a v novém královském městě pod Sychrovem všem teplého žvance a střechu nad hlavou nabíd.

Tajemný předmět

Městečko neveliké, však apotéku, krčmu, Makovský sál i pranýř skýtá. A jakými tajemi propleteno jest, však alchymistu tu také hostí. Ten v doupěti svém podivné předměty skrývá, však jeden upoutá zraky všech. Merlinovo oko. Tajemný předmět předávaný z generace na generaci alchymistů, však žádný z nich nezjistil poslání jeho. Snad přelud, snad odlesk, vždyť ta proklatá věc se právě rozzářila jak plamenem kdyby zahořela. Fialovým světlem a paprsky v kouli podivnými. Tu zlověstný hlas na nás promlouvá a zkázou království hrozí a králi se vysmívá.

Lov na čarodějnice

Král rudne a zuří, takto hovořiti s Jeho výsostí se nebude, ta čarodějnice bude zítra hořet! Všechny hříšnice čarovné dalšího dne v plamenech stojí, však platno málo to jest. Dne dalšího opět ten skřekot z oka Merlinova, vysmívá se, hrozí, jak zničí svět náš i svět zřících. Svět zřících? Což o čem to hovoří?

Astrář

Na studium knih po radě alchymistově dáváme se a tu Astrář nalézáme. Zde o světě druhém, jak za čarovnou bariérou skrytém, dovídáme se. V sehrání královského divadla pak celou legendu zhlédneme, jak světy dva stvořeny mocným kouzlem byly. Což ta čarodějnice Rohana vskutku zamýšlí?

Pátrání po Nolenovi

Jak hlásek andělský se k nám nese další vzkaz, však tentokráte od bytosti ze světa druhého, bytosti zřící, uvězněné Vivian, lesní dryády jenž zlé úmysly Rohany nám osvětluje. Rohana chce oba světy hrozivými skutky naplnit a pak je srazit dohromady, aby jen zlo na zemi zůstalo. Rady poslechneme a pátráme po někom, kdo by pomoci mohl. Prý snad nějaký Nolen, však brzy dozvídáme se, že po smrti je. Vskutku ale štěstí máme, neb v rozvalinách domu jeho cosi nalézáme. Jakousi knihu… Bestiář

Bestiář

V bestiáři potvor přemnoho, vše prý bytosti ve druhém světě žijící to jsou. Plivník. Elfík. Salamandr… Jména podivná, tvorové ještě víc, však vše dobře do sebe zapadá, než aby o lež se jednalo. Rohanu zastavit nikdo sám nedokáže, její srdce kamenné je její nejsilnější zbraní, ale též slabinou. Nezemře, však když srdce nalezneme a zničíme, již nic nezmůže.

Les mudrců

Na kamenné srdce obyčejná dýka nestačí, lektvaru silného třeba jest, však ten vaří se z bobulí, jenž jen tvorové podivní po nocích po lesech hlubokých sbírají. Plížíme se mezi nimi a z nůší jim bobule postupně odnášíme.

Lesní dryáda Vivian

V lese u města kohosi nalézáme, není mrtvá, ani zraněná, jen k smrti vyčerpaná. Je to ona, ta, která nás vedla na cestě za Nolenem. Utekla ze zajetí zlé Rohany a běžela za námi, štěstí, že jsme ji našli. Získati důvěru několika zřících tvorů, elfíků, nám za rozbřesku pomáhá a tiž nám pak s vytrženými stránkami z Bestiáře pomáhají. Vykládá nám, co vše na zničení zlé Rohany třeba jest. Elixír. Meč. Místo.. A samo sebou to srdce.

Karbaníkova stezka z dluhů

Po krátké obhlídce královských komnat na zámku Sychrovském se vydáváme na povětsné gamblerské klání do zahrad. Zde oddlužiti jednoho karbaníka, jenž za dluhy svoje meč z oceli nejvzácnější jak zástavu lichváři ponechati musel a za splacení dluhů nám jej přislíbil. Pak do lesů pak zamíříme, kdež podle indícii místo kde Rohana srdce své ukryla odhalíme.

Výprava do Zamotaného lesiska

Část střeží město před Rohaniných poskoků nájezdy, část její srdce se vypravuje hledat. V noci nejtemnější, v lese tajuplném spáleniště nalézáme, z něj jak kdyby bahno smrduté vytékalo. V jeho nechutné hloubi, aspoň loket pod povrchem cos nalézáme. Sklenici a v ní přesně to, což jsme hledali.

Louka vzpomínek

Královské město zpustošeno jest, však to nejdůležitější nevzali. Na poslední výpravu celé město vypravuje se. Stateční hrdinové pak vprostřed louky magické stanou, elixírem srdce polévají až fialový dým z něj se valí, král se rozpřahuje a mocným úderem srdce půlí. Je ticho. Napětí ve vzduchu upadává, když král srdce rozlomené mezi lid svůj přináší

Zazvonil zvonec a…

Rohany je konec. Její tělo rozletělo se jako když kamna bouchnou. Prach, uhlíky, smrad a k tomu zvláštní fialové krystalky. Chtěla nás zastavit, však přišla pozdě. V táboře nás již nenalezla a v tu ránu byl její osud zpečetěn.

Teď je čas slavit, je čas opěvovat, jak hrdinové nejmocnější čarodějnici společnými silami přemohli a svět lidský i svět zřících nadále mohou tu být. Jak jeden moudrý mnich jednou pravil: „Kámen“

 

▷ Informace o táboře... Kliknutím otevřete/zavřete

Každoroční letní tábor se letos oblékl do kroužkového brnění a vyráží k vám na svém bájném oři. Veškeré důležité informace naleznete v táborovém plakátku (verze pro PC i pro tisk naleznete níže). Veškeré důležité podrobnosti budeme zasílat na mail, ale zároveň se budou objevovat i tady. Krom nich zde nalezenete aktualizované informace, jako to aktuálně vypadá s přihláškami a podobně.

TERMÍN TÁBORA:
S ohledem na celozávodní dovolenou byl termín tábora oficiálně stanoven na 18.-31.7.2021

NEVÍTE, JAK TO U NÁS NA TÁBOŘE VYPADÁ?:
Není se čeho bát! Můžete nabrat inspiraci z minulých let. Jak jsme prožili náš loňský tábor najdete tady (máme tam i vyprávění příbehu)... případně v „kronice“ máme vyvěšené fotky z mnoha dalších táborů.

Aktualizace: 25.06.2021
ČASOVÁ OSA  aneb jak to bude dál

INFORMAČNÍ SCHŮZKA 15. KVĚTNA
Jako náhradu za přesunutý výlet jsme pro Vás uskutečnili setkání v online prostředí. Jednalo se o stručné představení oddílu, fungování našeho tábora a nejdůležitější věci a vybavení. Záznam ze schůzky ke zhlédnutí na YouTube

AKČNÍ PŘEDTÁBOROVÝ VÝLET V SOBOTU 19. ČERVNA
Pozvánka na výlet byla zaslána 05.06. do Vašich emailů, informace o akci naleznete také zde

PŘEDTÁBOROVÝ DOPIS + DŮLEŽITÉ DOKUMENTY konec června
K 25.06. ve Vašich poštovních schránkách přistály zapečetěné obálky s předtáborovým dopisem, podrobným seznamem věcí na tábor, pokyny pro rodiče a dvěma zdravotnickými dokumenty. Vše najdete případně v elektronické podobě zde

TÁBOROVÝ PLAKÁTEK (PDF otevřete kliknutím) Máme i verzi pro tisk!

Aktualizace: 01.05.2021
Tento týden Česká rada dětí a mládeže po schůzce s hlavní hygieničkou vydala velmi nadějné oznámení - letní tábory mají předběžně „zelenou“. To je pro nás všechny úžasná zpráva a doufáme, že se situace bude jen lepšit a budeme pro Vaše děti moct připravit tábor se vším všudy.

PŘIHLAŠOVÁNÍ NA TÁBOR: JE JIŽ UZAVŘENÉ
K 01.04 jsme uzavřeli přihlašování na náš letošní tábor. Kapacitu se podařilo naplnit až po horní okraj 30 účastníků, z čehož máme obrovskou radost. Jakékoliv dotazy ohledně přihlašování, odhlašování či náhradnictví zasílejte prosím emailem, adresu naleznete níže.

KONTAKT:
V případě jakýchkoliv dotazů mě můžete kontaktovat na emailu, či telefonicky.

Tomáš Bajer
vedoucí tábora
mail: Tomas.Bajer.Ml@seznam.cz
tel: 733 663 595

 

Jste hladoví po fotkách? Pokud vám nestačí jenom výběr, pak širší výběr fotek, bonus i ztráty a nálezy najdete tady!