Sázení stromů – den na louce

Pro koho:
Datum akce: 
So, 10/11/2012

V sobotu zasadíme společnými silami naše nové vlastní stromky, které budou (snad) obdivovat ještě naši vnuci na našem domovském tábořišti v Dolním Bousově. Pozor: páteční svišti neodjedou v sobotu domů se čtvrtečními, ale po Krugrrově supertajné noční bojovce se vydají v neděli do Sobotky na lezeckou stěnu a vrátí se v neděli odpoledne.

Sraz: so 10.11. v 8:30 MB město (jedeme vlakem do D.Bousova, kdo bude přistupovat cestou, dejte vědět předem).
Návrat: čtvrteční svišti v sobotu v 17:20 na MB město, páteční svišti v neděli ve 13:15 (či 14:11 – sms) tamtéž. Kdo může jít od vlaku sám, napsáno na papírku od rodičů!

S sebou: všichni vhodné oblečení na sázení stromků (pevné boty a oblečení do vlhka, počítejte se zablácením pověstným rachvalským jílem!). Čtvrteční svišti 100Kč na vlak a společné jídlo, páteční celkem 220Kč a navíc spacák, oblečení na stěnu (případně i sedák a lezečky, máš-li) a svačinu na nedělní dopoledne.


Komentáře

Tak jsme to dokázali!

Všech 9 nových stromů (2 duby, jasan, modřín, borovice, 3 jedlé jeřáby a pamětní lípa Dětí lesa), živý plot kolem ohniště i pár keřů v remízku u souseda byly vysazeny. Dalo to velkou práci (jen pro smrčky na kůly k novým stromkům jsme museli jít asi 2 km daleko a cestou zpátky se některým pěkně pronesly..), trochu jsme se u toho zamazali a stihli jsme to jen tak tak do tmy, ale společným úsilím (myslím, že se nikdo neulíval, Zděnda si dokonce  - snad poprvé - sám hledal práci!) se nám to podažilo zvládnout!

Výsledek společného úsilí určitě stojí za to - snad stromky ve zdraví přežijí první zimu ve studeném rachvalském jílu i skotačení koní, až se sem vrátí na jarní pastvu. Navíc máme na Naší louce další společné tajemství, které třeba objeví za pár století naše pravnoučata..

Rodičům se děti výsledky své práce budou moci pochlubit ani ne za měsíc na zimním táboření se saunováním.

Zapsal Dráb.