Půlvíkend na Salaši - vláčení kůlu a keltská jeskyně

Datum akce: 
Pá, 25/03/2011 - So, 26/03/2011

TÁBORNÍCI

Odjíždíme vlakem v pátek večer (18:48 z města), návrat v sobotu večer(17:12).

26.3 přijedeme možná později, pokud půjdeme do keltské jeskyně v Plakánku na západ Slunce (rovnodennost) - upřesníme na schůzce. Spacák, ešus, hrneček, pracovní oblečení.

Chystá: Honza 


Komentáře

11_03_25 Půlvíkend na salaši

Po odpolední návštěvě Templu jsme večer odjeli jenom v šesti: Dráb, Kuba Tlustý Bizon, Lucka Brusinka či Hluchavka (?), Á'da Strašpytlík, Tomáš a Linda. (Fíla dostal po kroužku horečku, tak to obrečel doma :-(  ) 

Po půlhodinovém dobývání do Salaše zatápíme (vše je bezvadně na svém místě!), večeříme, navrhujeme totem, vzýváme Wild Eddieho a po kloktání u studánky vyprávíme prastaré legendy.

Ráno vyrážíme pro kládu na náš nový totemový kůl. Namísto dubu nekonec porážíme suchý modřín, co se z něj vyklubal smrk (naštěstí) a zoufale ho vlečeme z lesa. Doprava byla trochu náročná, neb z 5 lidí se vyklubali 4 lazaři, takže to Dráb nakonec vlekl sám, ostatní aspoň podkládali "pražce".

Odpoledne šlapeme přes pole (kde hledáme poklady) do Plakánku (kde už slušně prší), potkáme asi 14 přejetých žab (ropuchy), spoustu ptáků včetně bílé volavky (!), sejdeme se se zbytkem Cindrovic rodiny a po krkolomném obcházení rybníka nakonec najdeme onu keltskou jeskyni. Sluníčko sice nesvítí, ale obětujeme kámen, vodu, vzduch i oheň a Tomášovi se skutálí batoh skoro do rybníka. Pak mažeme na vlak (kam nás Mirka odveze autem), ještě předtím navštívíme skalní byt Slepé Barky, divně odhalený vykácenými stromy.

Dráb

brusinka jsem já, ona je

brusinka jsem já, ona je Lučina:-)

brusinka jsem já, ona je

brusinka jsem já, ona je Lučina:-)

sestra

sestra

lučina sory    

lučina sory