Dobývání hradu Pařez

Pro koho:
Datum akce: 
Ne, 12/05/2013

Dobrodružná akce pro celou rodinu při které zažijete na vlastní kůži opravdovou bitvu o hrad.

Odjezd v neděli 12.5. v 10:48  (sraz v 10:35 pro nákup hromadné jízdenky) z Mladé Boleslavi-města (v 11:13 z Dolního Bousova) do Hrdoňovic (11:41), plánovaný návrat na MB-město díky Českým drahám až v 19:15  (D.Bousov v 18:44).

S sebou obnošený pohodlný oděv a obuv, svačinu a pití na celý den (i na opečení), šátek, pláštěnku a peníze na vlak (dospělci do 100, děti do 70Kč, asi bude skupinová sleva) a dostatek sil na bitvu o hrad i na jízdu lanovkou... 

POZOR: nezapomeňte každý 5 koulí z celého zmačkaného listu novin = střelivo k dobývání hradu!! (koule smí být vyrobeny pouze zmačkáním a přelepeny leukoplastí či izolepou, nepoužívejte žádná plnidla ani tužidla), lehké štíty jsou tradičně povoleny.

Ti, kterým se podaří dobýt hrad, mohou v tomto roce opět připojit ke svému jménu titul Pán / Paní z hradu Pařez.
 


Komentáře

Když nás ráno z MB odjíždělo

Když nás ráno z MB odjíždělo vlakem jen 8, trochu jsme znejistěli. Ale silná parta "venkovanů" ve Březně a Stromáci z Dětenic doplnili počet na třicítku bojovníků a bojovnic. Vzhledem k omezenému počtu koulí (5ks / bojovníka) a menšímu počtu bojujících byla bitva zajímavější, než jindy. Po napínavé remíze vyhrálo třetí rozhodující polní bitvu vojsko krále Josefa I., královna Eliška utrpěla krvavou porážku (naštěstí jen z nosu).

V bitvě o hrad se vedly hlavní boje, dostat se nad schody se zdálo pro dobyvatele nedosažitelné. Ale asi po čtvrthodině začalo obráncům neplánovaně docházet střelivo a ve 22 minutě boje pronikla trojice dobyvatelů až na horní nádvoří a nejméně jednomu (?) z nich se podařilo dosáhonut vlajky obránců. Statečným dobyvatelem byl Martin H., možná i Honzík (není jisté, zda předtím nebyl zasažen obránci).

Následující inovovaná lanovka se díky zdlouhavému nástupu na strom po smycovém žebříku protáhla (chce to trénovat!), takže na maminky se zase nedostalo. Mají slíbeno, že za rok pojedou první, zatěžkávač bude Jana U. :-)

Unavenou rukou zapsal Dráb.