Akce s jiným oddílem

Pro koho:
Datum akce: 
So, 08/06/2013 - Ne, 09/06/2013

 Již rok (!) plánovaná společná akce s jinými oddíly se tentokrát snad opravdu uskuteční pod vedením Martiny.


Komentáře

Zápis z výletu

Dlouho slibovaná akce s jiným oddílem se odsouvá opět na neurčito. Z druhého slibovaného oddílu by jeli jen dvě děti a pes, takže jsme nakonec vyrazili na výlet jen sami. V sobotu ráno jsme nastoupili do vlaku – 16 dětí, Rebeka, Martina a Jitka, abychom se vydali na výpravu se záhadným názvem Střetnutí na Dřevomorce.

Dlouhou cestu vlakem si děti zkracovaly hádáním, co to Dřevomorka je a k čemu nám může být o víkendu dobrá. Nakonec jsme se dopátrali k tomu, že je to chalupa, na které budeme spát (ne, opravdu to není druh hrocha). Po výstupu z vlaku Martina zadala společný úkol – během tří hodin jsme se měli dostat do chaty a uvařit oběd. Páteční děti lesa měli nějaký hendikep – Fíla (který jediný měl mapu a znal cestu) byl nakažen aktivitou, Ondra oněměl, Kuba oslepl a Adéla s Luckou měly svázané ruce jedna k druhé.  Ne všichni zvládli svůj úkol až do konce, ale někteří naopak překvapili. Cesta byla dlouhá, ale do cíle jsme se dostali.

Chata Dřevomorka v Horní Světlé nás přivítala studeným, ale malebným zařízením a nádherným okolím. Po „vynikajícím“ Ondrově obědě jsme se chystali na výlet, ale začínající déšť nás donutil zůstat v chatě. Dobře jsme udělali, protože drobný deštík se změnil ve vytrvalé pršení. Tak jsme se ve společenské místnosti poznávali; co kdo má a nemá rád, jak kdo umí kreslit a popisovat, a nakonec si děti ve skupinách zkusily vymyslet a přehrát příběh, kam musely zakomponovat určité věci. Jak se to všem povedlo, se přesvědčte sami. Večer se některá neunavená děvčata vydala na průzkum vrcholu Luž, kde natrefila na západ slunce. Ostatní se zabavili s míčem u chaty tak moc, že šli dobrovolně spát, ještě než padla tma. 

Přesto byl pro některé nedělní budíček problematický, ale všichni nakonec na snídani vstali. Dopoledne jsme se všichni vydali na Luž, sice svítilo sluníčko, ale od Německa šla mlha, která znemožnila výhled. Před obědem jsme poklidili a mohli jsme v klidu odejít na vlak. Některým se při cestě splnilo přání moci si vybarvit kopeček“ výlet za nepříznivého počasí“. Ta bouřka k nám fakt nebyla moc příznivá :-). Na vlak jsme zvládli dojít v nezvykle rychlém čase, sice promočení a unavení, avšak v pořádku. Ještě před odjezdem vlaku jsme se dozvěděli, proč není dobré bydlet ve vysokém paneláku a že pro někoho není příjemné jíst racka (pokud to někdo nevíte, nechtějte to vědět).

Cesta domů byla už uspávající, za oknem byl opět déšť, průvodčí byl nervózní a příjezd do Boleslavi byl trochu dramatický. Ale vše jsme stihli a všichni se domů dostali. Já jen doufám, že si všichni domů dovezli i svoje boty.