Ohlédnutí za Zeměfestem

Ohlédnutí za Zeměfestem

Tak a další - již sedmý - Zeměfest je za námi!
Z komorní akce kdysi v areálu miniZOO se nám za těch pár let rozrostl do docela košaté akce, která by se už ani na Výstaviště nevešla.. Nejde nám ale o velikost a masovost (rozhodně není našim smyslem jakkoliv se srovnávat s megalomanskými akcemi města v návštěvnosti ani programu!), spíš se stále chceme držet původní myšlenky: prožitkovou formou otevřít pokaždé jedno ústřední téma a skrze něj trochu prozkoumat náš vztah k udržitelnému pobývání na této krásné planetě.

Těší nás, že se to snad aspoň trochu daří, i když je to na akci s několika tisíci návštěvníky těžší, než pro pár stovek před léty. Největší zásluhu na tom má samozřejmě především neuvěřitelná přízeň počasí (vkrádají se mi na mysl úvahy o pozitivní síle kolektivně sdíleného přání) a největší odměnou jsou nám občasné odrazy našeho snažení: stovky spokojených očí, dětská radost, zápisy a fotky ze stovek domácích pokusů školních dětí, hřejivá slova či nádherná hravost desítek dospělých, kteří dokázali odhodit svou důstojnost a dětsky spontánně si užít experimentování a hry na Zeměfestu, nebo se nechali vyhecovat k bezhlavému balancování na dvojici lan a koupeli v ledové Jizeře..

Děkujeme všem, kteří tam letos byli s námi!

Snad za všech asi 110 lidí, kteří sobotní Zeměfest připravili a pořádali, Honza Cindr.

 

P.S: Fotky sem budou asi přibývat postupně, jak se nám budou scházet z různých zdrojů, tak sem možná ještě někdy klikněte..
Zatím odkaz na galerii DDM

Ohlédnutí za Zeměfestem