Jeden svět v MB - program environmentální scény na Pavilonu DDM

Datum akce: 17. březen 2014 - 22. březen 2014
letáček akce

V týdnu 17. – 22. 3. 2014 se stane Mladá Boleslav součástí celostátního filmového festivalu Jeden svět humanitární organizace Člověk v tísni. Hlavním pořadatelem pro Mladou Boleslav je o.s. Téma dne, Ekocentrum Zahrada DDM již tradičně promítá environmentální scénu. Letos nabídneme čtyři snímky, projekce začíná vždy od 19.00 v Pavilonu DDM (v Purkyňově ulici za obchodním střediskem Máj - mapa).
Vstupné je 60 Kč, prodej vstupenek na místě před začátkem projekce.

Program environmentální scény

Úterý 18. března – Project wild thing (Projekt Příroda), 78 min., 2013, David Bond, cz titulky - více
V diskusi po filmu nabídne Martina Kotlabová - zkušená pedagožka Ekocentra Zahrada své bohaté zkušenosti i zasvěcené názory na odcizení dětí od přírody a Jana Krumpholcová - zakladatelka lesní mateřské školky v Mladé Boleslavi představí jednu z praktických možností prevence.

Středa 19. března -  My stuff  (Moje věci), 52 min., 2013, Finsko, Petri Luukkainen, cz titulky - více
V následné diskusi o naší závislosti na věcech přiblíží Honza Cindr také téma letošního Zeměfestu a běžícího školního projektu, které se vztahují k tématu filmu Moje věci a nabídne možnost otestovat si svůj vlastní vztah k věcem.

Čtvrtek 20. března – Shady chocolate (Podezřelá čokoláda), 45 min., 2012, Dánsko, Miki Mistrati, cz titulky - více
Po filmu následuje diskuse o smyslu a zkušenostech s programem Fair - Trade a slavnostní předání titulu Fairtradeové město Mladé Boleslavi.

Pátek 21. března – Mých posledních 150 tisíc cigaret, 52 min., ČR, 2013, Ivo Bystřičan - více

Kompletní program festivalu Jeden svět v Mladé Boleslavi včetně doprovodných aktivit najdete na stránkách o.s. Téma dne.