Po městě na kole - Jak dál? Veřejná diskuse nad návrhem zprůjezdnění MB pro cyklisty.

Datum akce: 25. září 2012
Na kole po městě - jak dál?

V první půlce září vrcholí počáteční fáze občanské iniciativy "Cyklisté sobě!" jejímž cílem je bezpečné zprůjezdnění Mladé Boleslavi pro všechny cyklisty. S prvním návrhem jak rychle a smysluplně přizpůsobit město potřebám cyklistů se zájemci budou moci seznámit na veřejné diskusi "Po městě na kole - Jak dál?" 26.9. od 17 hodin v Ekocentru Zahrada. Ještě do 19.9. ale mají všichni boleslavší cyklisté šanci upozornit na nejproblematičtější místa pro cyklisty ve městě a podělit se o vyzkoušené bezproblémové úseky s ostatními cyklisty. Stačí věnovat 10 minut vyplnění anonymního dotazníku na internetu na adrese http://login.oursurvey.biz/5479 (vstup pod heslem "MBike")a Vaše náměty a připomínky budou do vznikající cyklomapy města zahrnuty. Přehledné vyjádření všech námětů si můžete prohlédnout v živé cyklomapě MBike.

 "Kolo využívají k pohybu po městě  tisíce lidí, kromě cyklostezek v Habeši jim ale naše město mnoho bezpečných cest nenabízí. V první fázi, která skončí 19. září, se snažíme získat od co nejvíce městských cyklistů náměty na jejich osvědčené bezproblémové trasy a na nebezpečná místa a úseky. Ty průběžně zaznamenáváme do "živé cyklomapy MBike", kterou si mohou všichni prohlédnout z domova na internetu. Na základě posbíraných námětů, existujícího cyklogenerelu a dalších podkladů navrhneme co nejjednodušší síť "cyklovlídných spojek", které by bylo možné realizovat rychle a levně. Často stačí jen změna dopravního značení či vytvoření cykloobousměrky, jako je to běžné třeba v Holandsku či v Německu. Smysluplnou cestou asi není budovat dokonalé cyklodálnice, které na krátký úsek spolknou tolik peněz, za něž by se sice méně dokonale, ale funkčně mohla zprůjezdnit část města.

První návrh městské cyklosítě nabídneme k veřejné diskusi všem zájemcům na setkání "Po městě na kole - jak dál?" ve středu 26. září od 17:00 v Ekocentru Zahrada DDM (areál boleslavské miniZOO v Jaselské ulici)." řekl Honza Cindr, iniciátor aktivity "Cyklisté sobě" a správce veřejně přístupné mapy MBike.

 

Na kole po městě - jak dál?