ZEMĚFEST 2012 - Ohlédnutí

Zeměfest 2012: 4 hodiny hudby (L´Arrache-Coeur)

Neočekávaně vydařené počasí, mimořádně bohatý program a nebývalý zájem návštěvníků
tak by se dal nejstručněji charakterizovat letošní Zeměfest, který proběhl v sobotu 14.4. odpoledne v mladoboleslavském parku Na Výstavišti.

I přes naprosto tragickou předpověď zářilo téměř po celý den na obloze Slunce a podpořilo tak nebývalý zájem návštěvníků, kteří obléhali jednotlivé aktivity Zeměfestu po celé odpoledne. K nejpopulárnějším atrakcím rozhodně patřila trojice lodiček ve fontáně, zdolávání překážek města na invalidním vozíku či se slepeckou holí, cyklojízda zručnosti a svezení v elektromobilu, ale ani ostatní stanoviště netrpěla nezájmem diváků. Téměř plné bylo po celou dobu i hlediště před hlavním pódiem, kde se během odpoledne vystřídala trojice kapel a na závěr proběhlo vyhlášení meziškolní Soutěže o zelenou koloběžku a losování hodnotných cen.

Ústředním bodem letošního Zeměfestu bylo rozkvetlé auto, které návštěvníci osázeli odolnými rostlinami, aby se hned po skončení Zeměfestu vydalo na svou roční misi po našem městě a šířilo mezi obyvateli hlavní poselství letošního Týdne Země: „Když necháme auta doma, bude město bezpečnější a příjemnější pro všechny a zbyde víc místa pro zeleň i pro děti!“

Fotografie budeme průběžně doplňovat, jak se nám budou scházet od různých fotografů, hodně obrázků a další informace jsou v nejrůznějších médiích, například na MB-netu, v Boleslavském deníku či První boleslavské TV.

Zeměfest 2012: 4 hodiny hudby (L´Arrache-Coeur)
Překážky města v kůži handicapovaných
Fotomomentky "MB-město aut"
Návštěvníci osazují první rozkvetlé auto v ČR
Děti a lodičky ve fontáně
Vítězové Soutěže o zelenou koloběžku: 1.ZŠ MB - Komenského nám.76
Petrpaslíkovo divadlo