Jeden svět 2012 v Mladé Boleslavi

Datum akce: 20. březen 2012 - 22. březen 2012
Jeden svět 2012 v Mladé Boleslavi - film Nový svět

Stejně jako v předchozích dvou letech bude Mladá Boleslav i letos v březnu hostit filmový festival Jeden svět. 
Program filmů a doprovodných programů, které uvede hlavní scéna v areálu Na Karmeli a Kavárna literární si můžete prohlédnout na stránkách o.s.Téma dne - hlavního mladoboleslavského pořadatele festivalu. 
V Ekocentru ZAHRADA promítneme tři vybrané snímky s environmentálním tématem:

 

 

  • út. 20.3. od 18:15 Z popelnice do lednice
    Než se dostane zelenina z pole na váš talíř, nejméně polovina jí skončí na skládce. Režisér Valentin Thurn předkládá ve svém snímku znepokojivá a alarmující fakta o našem vztahu k jídlu a o tom, v jak obrovské míře plýtváme potravinami. Zároveň nám ukazuje, jaké důsledky má plýtvání na životní prostředí i pro naše peněženky, a snaží se najít možnosti, jak situaci zlepšit.

 

  • st. 21.3. od 18:15 Ke světlu
    Čína patří dlouhodobě mezi největší producenty a zároveň spotřebitele uhlí na světě. Sedmdesát procent její veškeré energie pochází z uhelných elektráren. Režisér Yuanchen Liu nás ve svém působivě natočeném snímku zavede do malé vesnice Ganba, kde v hloubce 400 metrů pod zemí pracuje mnoho místních mužů. Snímek citlivě ukazuje portréty místních horníků a seznamuje nás s podmínkami a tvrdou prací v dolech, již provází nehody, při kterých v Číně každý rok zahyne dvacet tisíc horníků.

 

  • čt. 22.2. od 18:15 Nový svět
    Stejně jako většině evropských metropolí, i estonskému Tallinnu vládnou auta. Když byla v roce 2006 otevřena ve čtvrti Nový Svět další silnice určená výhradně automobilům, došla skupině místních obyvatel trpělivost. Několik mladých aktivistů se proto rozhodlo založit stejnojmennou společnost se zaměřením na nejrůznější aktivity omezující automobilovou dopravu v této čtvrti a snaží se změnit ji na příjěmnější a zdravější místo pro život. Snímek o aktivitách skupiny mladých Estonců, kteří svými akcemi inspirovali řadu dalších lidí v různých částech země, přibližuje nezastupitelnou roli občanského aktivismu v současné společnosti.

 

Vstupné na každou projekci v Ekocentru ZAHRADA je 50Kč.
Informace o předprodeji zde.

Odkaz na celostátní festival Jeden svět.

Jeden svět 2012 v Mladé Boleslavi - film Nový svět