Vyhlášena Soutěž o zelenou koloběžku a další aktivity Týdne Země pro školy

Datum akce: 25. březen 2012 - 29. březen 2012
Nevozte nás do školy autem! Soutěž o zelenou koloběžku.

Ekocentrum ZAHRADA připravilo pro základní a střední školy Mladoboleslavska již tradičně balíček aktivit k Týdnu Země. Tématem pro letošní rok je doprava a sdílení veřejného prostoru ve městě. Přihlášené školy se v týdnu 26.-30.3. zapojí do meziškolní Soutěže o zelenou koloběžku, kdy si budou všichni žáci i pedagogové po celý týden zapisovat, jakým způsobem se dopravovali do školy. Škola, která zaznamená nejmenší počet cest autem, vyhraje zelenou koloběžku - symbol šetrného způsobu dopravy, všichni žáci nejúspěšnější třídy ještě celodenní volnou vstupenku na koupaliště v Mladé Boleslavi. 

Zúčastněné školy a jejich žáci a studenti se mohou zapojit i do dalších aktivit, které jim připravili pedagogové z Ekocentra ZAHRADA, nakreslit na výstavu, co jim ve městě chybí pro možnost trávení volného času venku, nebo se zapojit do výtvarné soutěže o originální návrhy na placku na batoh či potisk trička.

 Všechny aktivity i soutěžní výhry jsou pro školy z okresu Mladá Boleslav a jejich žáky a studenty zdarma. Akci podpořilo Statutární město MB poskytnutím grantu.

Podrobné metodické materiály pro učitele najdete v přílohách ke stažení
(wordovský soubor je slíbená "živá" tabulka na zelenou koloběžku, do které je možno kopírovat jména žáků v elktronické podobě).

Pracovní listy 1 - 4 najdete na stránkách Auto*Mat:
      Pracovní list 1 - Jaký dopravní prostředek máte nejraději
      Pracovní list 2 - Navrhni cyklistickou helmu
      Pracovní list 3 - Ulice bez automobilů
      Pracovní list 4 - Reportér - cesta do školy (k aktivitě Všední den: Jak si ho užíval Tvůj děda?)

 

Nevozte nás do školy autem! Soutěž o zelenou koloběžku.