Jeden svět 2011 v MB - environmentální scéna v Ekocentru Zahrada

Datum akce: 22. březen 2011 - 24. březen 2011
Jeden svět 2011 v MB

V termínu od 21. do 25. března proběhne v Mladé Boleslavi druhý ročník mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jeden svět. Jeden svět je dnes největším lidskoprávním filmovým festivalem v Evropě a jednou z nejvýznamnějších kulturních akcí v rámci Prahy a celé České republiky, která každoročně zaujme více než 100 000 diváků a divaček v 35 festivalových městech. V Mladé Boleslavi festival navazuje na loňský úspěšný první ročník, kterého se zúčastnilo přes 1800 diváků.

Kromě hlavní scény v KS Svět a projekcí v nově otevřené literární kavárně proběhne projekce tří filmů s environmentální tematikou v Ekocentru Zahrada. V úterý 22.3. to bude film Poručíme větru, dešti, který na příbězích čtyř aktivistů ukazuje, jak je v dnešní Číně těžké obhájit právo na zdraví a nepoškozené životní prostředí. Ve středu 23.3. promítneme švédský film Koupil jsem prales, který přibližuje téměř detektivní pátrání Jacoba Andréna po osudu pralesa, který si spolu se svými spolužáky kdysi koupil ve snaze o jeho záchranu. Ve čtvrtek 24.3. nabídne Ekocentrum Zahrada německý snímek Čtvrtá revoluce - energetická soběstačnost, který přesvědčivě představuje záměr přejít během příštích 30 let pouze na obnovitelné zdroje energie - bez uhlí a jádra.

Projekce environmentální scény v Ekocentru Zahrada začínají vždy od 18 hodin, vstupenky (50Kč) zakoupíte na místě nebo v předprodeji od 15.3. v literární kavárně

Kompletní program festivalu Jeden svět 2011 v Mladé Boleslavi najdete na stránkách pořádajícího o.s. Téma dne.

Jeden svět 2011 v MB