ZEMĚFEST - KE KOŘENŮM

ZEMĚFEST - KE KOŘENŮM

Milí přátelé přírody, srdečně vás zveme na 12. ročník Zeměfestu!

KDY? 27. dubna 2019, 14.00 – 18.00, v lesoparku ŠTĚPÁNKA u hudebního altánu a u Rychty

Vstup je zdarma, program je částečně hrazen z grantu statutárního města Mladá Boleslav

Odstartujeme ve 14.00 hodin. Těšit se již tradičně můžete na hudební produkci na hlavní scéně, tentokrát vám budou hrát kapely Mrakoplaš a Dotrio. V 15.00 hodin se s jednou z kapel vystřídá Ruda Hancvencl, který uvede pásmo biblických příběhů "Bůhví, jak to bylo".

Budete mít možnost zúčastnit se několika stezek, které najdete v okolí hudebního altánu. Vydáte se bosou stezkou přes kořeny a jehličí? Nebo vyzkoušíte projít pavoučí sítí tak, aby vás nenachytal pavouk? Nejmenší děti si mohou projít krtkovu stezičku a dozvědět se, co má krtek rád, jak se orientuje pod zemí, nebo jestli vůbec umí plavat... Při půdní stezce si můžete ověřit, co vše víte o půdě a živočiších v ní žijících. Pro náročnější máme vytvořen gamebook o evoluci.

Ukážeme vám různé druhy budek nejen pro ptáky, vystaveny budou také výtvarné a literární práce, vytvořené žáky a studenty na téma Co se děje pod zemí / Je to v kořenech.

Jste spíše tvořiví? Připravujeme pro vás několik rukodělných dílniček. Můžete si nazdobit tematické perníčky, stlouct si truhlík a osadit jej bylinkami, pomalovat pytlíčky a plechovky, ozdobit kořeny, vymodelovat půdního živočicha, nebo třeba píďalku. Máte rádi pokusy? Objevování souvislostí? Pak je badatelna pod širým nebem pro vás to pravé.

Na mlsné jazýčky taky nezapomeneme, připravili jsme pro vás ochutnávku různých kořenů. Nepřijdete ani o stánky s občerstvením a produkty respektující přírodu.

Tentokrát jsme pro vás připravili tolik aktivit, že se nám k hudebnímu altánu všechny nevešly, a tak nás hledejte také u Rychty v areálu lesní školky, kde se budete moci podívat do zatemnělé kostky a pozorovat půdní živočichy. Ve vnitřních prostorách vám promítneme Petrovu divočinu.

Těšíme se na vás!