Zeměfest 2019

Zeměfest 2019

Milí přátelé planety Země,

děkujeme za vaši hojnou účast na festivalu Zeměfest! Lesopark Štěpánka ožil zejména v okolí hudebního altánku bohatou programovou nabídkou určenou všem věkovým kategoriím. Letos jsme své působení rozšířili ve spolupráci s lesní školkou U Klenice také o prostory antukového hřiště i zázemí u Rychty.

Zeměfest se zaměřením Ke kořenům navštívilo takřka 2000 návštěvníků, kteří si užívali hudbu, divadlo, tvoření, mlsání, ale hlavně měli možnost získat mnoho informací o stavu našeho životního prostředí a inspirace, jak napomoci uzdravení naší půdy.

Naším cílem je totiž především upozorňovat na problémy spojené s množstvím hromadícího se odpadu, který naši planetu dusí, a nacházet řešení, jak odpady minimalizovat.

To se nám podařilo minimálně na Zeměfestu alespoň tím, že jsme využili možnosti zapůjčit si vratné plastové kelímky od obecního úřadu v Husí Lhotě a po dohodě s prodejci tak odpad minimalizovat. Za celý Zeměfest návštěvníci vyprodukovali pouhé 4 pytle odpadu. To je na 2000 hlav poměrně slušný výkon :-).

Zeměfest by se neobešel bez vydatné pomoci mnoha dobrovolníků, kteří od rána budovali zázemí, během Zeměfestu pomáhali na stanovištích a v závěru opět Štěpánku uvedli do původního stavu. Všem těmto ochotným dobrovolníkům děkujeme.

Jsme také velmi rádi, že s námi na Zeměfestu spolupracují knihovna MB, lesní školka i mladí Lesní svišti.

Za zapůjčení části půdní stezky děkujeme KRNAPu, za zapůjčení budek Středisku volného času v Rožnově pod Radhoštěm a za účast na výtvarné a literární soutěži také mnoha školám z Mladé Boleslavi a okolí.

Akce byla podpořena z grantu statutárního města Mladá Boleslav a příspěvkem Zdravého města.