Vyhodnocení výtvarné a literární soutěže Co se děje pod zemí / Je to v kořenech

Vyhodnocení výtvarné a literární soutěže Co se děje pod zemí / Je to v kořenech

V lednu jsme vyhlásili výtvarnou a literární soutěž pro školy a školská zařízení s podtituly Co se děje pod zemí / Je to v kořenech.

Úkolem dětí, žáků a studentů bylo objevovat skrytý svět pod povrchem a podat nám o svých zjištěních zprávu formou kresby, malby nebo trojrozměrného díla. V literární sekci jsme od autorů očekávali zamyšlení, co je vlastně v kořenech. Zda na nás číhá záhuba, nebo poučení, případně nový život...

Celkem se soutěže zúčastnilo 154 autorů a porota neměla jednoduché rozhodování.

Ve výtvarné sekci bojovalo o umístění svými pracemi 134 účastníků.

V kategorii mateřských škol získalo hlavní cenu kolektivní dílo dětí z MŠ Březno s názvem Zvířátka pod zemí.

V kategorii I.stupeň ZŠ obdrží hlavní cenu kolektiv žáků (Veronika Suchardová, Timea Mejzlíková, Anna Strnadová, Tereza Bučková a Natálie Bočková) 8.ZŠ, Václavkova 1040 s pracemi o mravkolvovi.

Kategorie II. stupeň ZŠ byla zastoupena celkem 28 autory, nejvýše pak bylo oceněno dílo Co je v kořenech kolektivu žáků (Samantha Bachmatiuk, Patrícia Faberová, Bára Hamšíková, Adéla Pluhařová, Erika Kratochvílová, Viktoria Kisselová) z 8.ZŠ Václavkova 1040.

V literární sekci své práce zaslalo 20 autorů ze ZŠ a Gymnázia.

V kategorii II.stupeň ZŠ získala hlavní cenu Magdaléna Krásná ze ZŠ Bělá pod Bezdězem s příběhem o novém přátelství, které by nevzniklo, nebýt obrovského kořene - Můj kamarád kořen.

V kategorii SŠ a Gymnázia zvítězila svou básní Kořeny minulosti Kristýna Kačerovská z osmiletého Gymnázia Mladá Boleslav, Palackého 191/1.

Všechny práce budete mít možnost si prohlédnout či přečíst v hudebním altánu na Štěpánce při příležitosti Zeměfestu 27. dubna 2019 mezi 14.00 a 18.00 hodin, poté práce vystavíme v kaktusovém skleníku v našem Ekocentru.

Děkujeme všem autorům za jejich účast, vítězům gratulujeme a na všechny se těšíme na ZEMĚFESTU 2019 NA ŠTĚPÁNCE!