Voda budoucnosti - budoucnost vody

Voda budoucnosti - budoucnost vody

Zeměfest je naší největší akcí pro veřejnost. Letos jsme pro vás připravili téma VODA, kolem které se bude celý náš ekologický festival točit. Při té příležitosti jsme uspořádali také meziškolní soutěž pro mladoboleslavské školy.

Zadání znělo: vytvořte komiks na téma Voda budoucnosti - budoucnost vody, s bližší anotací:

pro 1. stupeň ZŠ: Voda, základ života, je ve vážném ohrožení. Týká se to jak její kvality, tak i množství vodních zásob. Co můžeme udělat pro to, aby byl kvalitní pitné vody dostatek? Jaká je budoucnost vody? Jak bude vypadat voda budoucnosti?

pro 2. stupeň ZŠ, SŠ: Stabilita a existence všech společenstev od dávných civilizací Blízkého východu a Asie až po soudobé státy vždy závisela na dostatku vodních zdrojů. Dopady klimatických změn, ať už přirozených, nebo v důsledku vlivu působení člověka, nutí lidskou společnost, aby si položila otázku: Žijeme ve věku sucha, anebo ve věku záplav? Jsou snahy o ovládnutí zásob vody a její energie jen fikcí scénáristů velkofilmů, nebo v budoucnu zásadním způsobem ovlivní vztahy mezi státy i světadíly? Jak vidíte BUDOUCNOST VODY?

Soutěže se letos zúčastnilo celkem 16 kolektivů.

1.cena, kategorie I. stupeň ZŠ

Autoři: Aneta Rylichová, Eliška Gyöngyösová + třída 4.C

Garant: Mgr. Monika Vortelová

8.ZŠ, Václavkova 1040, Mladá Boleslav

 

1.cena, kategorie II. stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií

Autoři: Patricia Fáberová, Samanta Bachmatiuk,

Adéla Pluhařová, Erika Kratochvílová, Bára Hamšíková, Veronika Vlčková

Garant: Mgr. Simona Pardubská, Mgr. Jana Petrová

8.ZŠ, Václavkova 1040, Mladá Boleslav

​Oba vítězné kolektivy se rozhodly vzdát své hodnotné odměny ve prospěch organizace Člověk v tísni, a to ve formě zakoupení kanystrů na vodu pro Etiopii a zakoupením rybího potěru pro rybníky založené v Demokratické republice Kongo.

​Velmi nás těší, že děti z 8.ZŠ nejsou lhostejné ke globálním problémům, a za to jim patří velký dík.

Všechny komiksy budou vystaveny v sobotu 21. dubna v hudebním altánu v lesoparku Štěpánka na Zeměfestu od 14.00 do 18.00 hodin. Poté budou komiksy instalovány v ekocentru Zahrada v botanickém skleníku do cca 10 května, kdy tuto výstavu nahradí fotografie Jindřicha Štreita.

Gratulujeme vítězným kolektivům a všem účastníkům děkujeme!