Velká hra pokračuje: Aktivity druhé etapy i pro rodiče a jejich děti

Zabydlený hmyzí hotel

Úvodním seminářem pro 21 zúčastněných učitelek  MŠ, ZŠ a školních družin i dalších zájemců byla 27.11. odstartována druhá etapa Velké hry o ceny (více o Velké hře a jejích pravidlech se dozvíte v předchozím příspěvku). Druhá etapa je zaměřena na možnosti, jak přilákat na zahrádku či do okolí domu zajímavé živočichy a vytvořit jim vhodné prostředí.

Ve druhé etapě mají rodiče dětí ze zúčastněných tříd celou řadu možností, jak svými dobrovolnými rodinnými aktivitami získat body (čtyřlístky) právě třídě svého dítěte. Ve Velké hře totiž získají hodnotné ceny všechny školy a školky, které se úspěšně zúčastní, ale podle množtví čtyřlístků, které během čtyř etap do 21.března 2013 získají, si budou moci vybrat více hodnotnějších cen. A právě čtyřlístky získané za dobrovolné rodinné aktivity jaim k tomu mohou pomoci..

Zadání dobrovolných rodinných úkolů dostaly všechny děti ze zúčastněných třídách ve svých školách a školkách, konkrétní náměty k jednotlivým úkolům pro oživení vaší zahrádky či bytu najdete trvale v sekci Oživte si zahradu! Ekocentra Zahrada.

Pokud se rozhodnete pro ptačí krmítko či budku, Hmyzí hotýlek či žížalí ZOO a nemáte možnost je vytvořit z vlastního materiálu, v Ekocentru Zahrada je možno zakoupit jednoduché dřevěné stavebnice, které smontujete pouze s pomocí kladívka.

Pro učitele opět připojujeme kompletní metodické materiály ke druhé etapě (jako .pdf v příloze ke stažení).