Včelí odpoledne v Ekocentru

Včelí odpoledne v Ekocentru

V úterý 14. května se areál Ekocentra proměnil v jedno velké včelí království. Návštěvníci Včelího odpoledne si mohli vyzkoušet různé aktivity na naučně - prožitkové stezce ukazující život včel. V ohňové chýši byla nainstalovaná malá včelí výstava zapůjčená společností Ochrana Fauny.

Pro začínající i pokročilé včelaře byli připraveni odborníci, kteří ochotně odpovídali na všetečné otázky týkající se včelaření, pro malé děti jsme připravili značkování papírových včelek na prst.

Návštěvníci měli možnost nahlédnout do útrob proskleného úlu osídleného skutečnými včelami. Byla to velká atrakce pro malé děti, ale i pro dospělé návštěvníky. Děti se o úl tak živě zajímaly, že poodklopily víko úlku a asi 20 včelek vylétlo do prostoru klubovny – ke světlu ke stropu a k oknu. Překvapilo nás, že nikdo nepanikařil, všichni zůstali v klidu.

V dílničce si mnozí vyrobili levandulovou nebo měsíčkovou mastičku. Celý areál provoněl med a včelí vosk. Nejvydatněji to vonělo v horní klubovně, kde kromě dílniček byla možnost ochutnat dobroty z medu - medové řezy a medové perníky. Všem moc chutnalo a brali si recepty.

Včelí odpoledne navštívilo takřka 90 dětí a dospělých. Velké poděkování patří našim spolupracujícím včelařům panu Jampílkovi, panu Šturmovi a panu Weissovi, Davidu Kozákovi a také děvčatům z kroužku Ekoateliér, které neúnavně pomáhaly při obsluze dílniček.